חגיגה אמריקאית בדיוטי פרי לכבוד חגיגות July 4 - Duty Free Blog

חגיגה אמריקאית בדיוטי פרי לכבוד חגיגות July 4

תקופת היובש

חשבתם שתקופת היובש בארה"ב הסתיימה ? אז חשבתם…

ביום שבת 16 בינואר 1920 בשעה 12:01, נכנס לתוקפו התיקון ה-18 לחוקת ארצות-הברית, אשר אסר על ייצור, מכירה ושינוע של אלכוהול. תיקון זה היה שיאו של תהליך שהחל כמה עשרות שנים קודם לכן, על ידי תנועה שנקראה The Temperance Movement (תנועת האיפוק). מי שהובילו תנועה זו היו קבוצת נשים (שרבים רואים בהן את תחילתו של הפמיניזם), אשר קצה נפשן בהשפעות השליליות של האלכוהול על החברה בכלל ועל משפחותיהן בפרט. סוף המאה התשע-עשרה ותחילת המאה העשרים עמדו בסימן של בלאגן אורבני והתפוררות התא המשפחתי, אשר נבעו בעיקר משימוש נרחב ומוגזם באלכוהול. אלכוהול בעיני רבים סימן את כל הרוע שבעולם, ותנועת האיפוק עשתה כל שביכולתה כדי להוציא את האלכוהול אל מחוץ לחוק.

11

הנשים בחזית המאבק באלכוהול

עם כניסתו של התיקון ה-18 לתוקפו, החלה תקופת היובש, והאלכוהול הפך למוצר מבוקש ויקר. השילוב של מוצר לא חוקי יחד עם ביקוש רב אפשר לפורעי החוק לעשות הרבה כסף, ולשוק השחור, הלא-חוקי, לפרוח. ואכן, העולם התחתון פרח באותם הימים. שמות גדולים ומפורסמים של מאפיונרים כמו אל קאפון ולנסקי עשו את הונם הגדול וקיבלו את הפרסום הרב בזכות תקופת היובש.

small

בין לילה אלכוהול הפך למוצר לא חוקי

בסוף שנות העשרים, יחד עם השפל הגדול והתחזקות הפשע המאורגן העם האמריקאי, שהבין שככל הניראה להוציא את האלכוהול מחוץ לחוק זהו פיתרון לא מוצלח בעליל, רצה שינוי. התקווה הייתה כי מסחר חוקי באלכוהול יביא מקומות עבודה רבים ויצמצם את הפשע המאורגן. רוזוולט נבחר עם סדר יום של ביטול היובש, ואכן ב-1933 סיים את תקופת היובש באופן רשמי. התיקון ה-18 הוחלף בתיקון ה-21.  לכל אורך ההיסטוריה של ארצות-הברית, מעולם לא בוטל שום תיקון לחוקה, למעט התיקון ה-18. מה שבעיני רבים הפך את תקופת היובש  ל"ניסוי שכשל"

אז חשבתם שבזה היובש הסתיים ? מסתבר שלא לגמרי…

למרות שתקופת היובש בארה"ב הסתיימה באופן רשמי בשנת 1933, לא כל המדינות שמחו להחזיר את האלכוהול לברים ולמדפי החנויות. תהליך סיום היובש לא היה גורף וחד משמעי בכל ארה"ב. לקראת שנות השישים כאשר הנושא של מחוזות שונים שהתעקשו להשאר יבשים ולא הסכימו ל"התרטב" עלה לכותרות החליטו הרשויות לאפשר לכל מחוז את האופציה לבחור בעצמו האם להשאר יבשים ולהשאיר את האלכוהול מחוץ לחוק או לא. באותם ימים מדובר היה בנושא רגיש ומורכב במיוחד כשרוב נבחרי הציבור השתדלו לחמוק מתשובה לשאלה האם הגיע הזמן להתרטב. (דרך אגב, עד היום גם במיסיסיפי יש מחוזות יבשים). מחוקק צעיר אחד שלימים הפך לשופט, בשם Noah S. Sweat (או הידוע בכינויו soggy sweat) החליט להתעמת עם השאלה בנאום שהפך לאחד הנאומים המפורסמים בארה"ב ומוכר בשם "נאום הוויסקי". נאום שסיכם בצורה מושלמת את הדילמה

"אם בוויסקי כוונתך למי החיים המשמחים לב אנוש, המרככים את מתחי היומיום, המעניקים נקודת מבט רכה על החיים, כי אז צרף אותי מיד לרשימת ה'רטובים' האדוקים ביותר.

אבל אם בוויסקי כוונתך לנוזל השטן הקורע משפחות, הורס קריירות ומחריב את יכולתו של אדם לעבוד, הרי שאני בהחלט מבין התומכים ביובש..."

עד היום ישנן מדינות, בעיקר בדרום ארה"ב,  בהן ניתן למצוא מחוזות 'יבשים' כאשר הדוגמה המפורסמת ביותר היא מחוז moore שבמדינת טנסי. המחוז בו נמצאת מזקקת ג'ק דניאל. כן – מזקקת ג'ק דניאל נמצאת במחוז בו באופן רישמי וגם באופן מעשי אסור לשתות ו/או לקנות אלכוהול. האמת שגם אני לא האמנתי לעובדה זו עד אשר ביקרתי בעיירה לינצ'בורג הממוקמת בסמוך למזקקה. עיירה שלמה בלי בר אחד לרפואה, חנות משקאות או אפילו בקבוק בירה במקרר של המכולת המקומית. אבל הסירו דאגה מליבכם. אם אתם מתכננים ביקור במזקקת ג'ק דניאלס אתם יכולים להרגע. המזקקה קיבלה אישור מיוחד, לפנים משורת הדין, לקיים טעימות ולמכור וויסקי במזקקה אבל קחו בחשבון שמחוץ למזקקה הכל יבש לחלוטין.

shutterstock_257219911

הידעת ?

בורבון – השם בורבון הוא למעשה שם צרפתי. במלחמת העצמאות של ארצות-הברית עזרו הצרפתים למתיישבים החדשים להשתחרר ממרותה של האימפריה הבריטית, ששלטה באותם ימים באמריקה. תמיכה זו של הצרפתים קרבה בינם לבין האמריקאים החדשים, וכדי להביע את תודתם, החליטו תושבי מדינת קנטאקי, שהייתה מחולקת אז למספר מחוזות קטנים, לקרוא לאחד המחוזות על שם בית המלוכה הצרפתי (בשנת 1785) – בורבון. אמנם הוויסקי יוצר באותם ימים במחוזות נוספים במדינת קנטאקי, אך מחוז בורבון היה ידוע במספר המזקקות הרב שבו, כמו גם באיכותו של הוויסקי המגיע ממנו. וכך, עם השנים השתרש השם והפך להיות שמו של הוויסקי האמריקאי הנפוץ ביותר.

בורבון אמנם הוא הוויסקי האמריקאי הנמכר והמוכר ביותר אך כיום ניתן למצוא בארה"ב סוגים נוספים של ויסקי מויסקי שיפון ועד לסינגל מאלט. בורבון להבדיל מסוגי ויסקי אחרים מתאפיין בשתי עובדות. חומר הגלם – בורבון מיוצר ברובו מתירס וחביות היישון – בורבון חייב על פי חוק להיתיישן בחביות עץ אלון חדשות וחרוכות. לאורך השנים הייתה לבורבון תדמית מעט קשוחה ומכוספסת אך בשנים האחרונות אנו נתקלים יותר ויותר במותגי בורבון מסקרנים, מעניינים ואיכותיים. לא עוד ויסקי פשוט וקשוח אלא גם מורכב ומעניין. דוגמא נפלאה לכך היא המותג החדש מבית היוצר של ג'ים בים -JIM BEAM KENTUCKY DRAM שניתן להשיג בלעדי בדיוטי פרי במחיר של $49.90

מהדורה מיוחדת של 'בלנד טרנס אטלנטי'. בלנד של הבורבון המפורסם ג'ים בים יחד עם הסינגל מאלט המעט מעושן ממזקקת ארדמור מההיילנדס הסקוטים. הוויסקי ההיברידי הזה משלב את טעמי הווניל המתוקים של הבורבון יחד עם העישון והחיספוס הסקוטי.

jim-beam-Kentucky-Dram---4759894-

azharot_alcohol

alcohol_974x160

אהבתם? שתפו!