טיפת זהב - Duty Free Blog

טיפת זהב

למרות מעמדו הייחודי, יין אינו המשקה האלכוהולי היחיד אותו שתה ושותה העם היהודי. בסיפורים חסידיים רבים כדוגמת סיפורי הבעל שם-טוב, מוזכר פעמים רבות משקה אלכוהולי אותו לוגמים אברכים, חסידים ורבנים – יי"ש – יין שַרף.

זהו יין שנשרף, כלומר שהבעירו מתחתיו אש ועבר תהליך זיקוק ובלעז – ברנדי. מקור השם הולנדי (brandewijn) שבאנגלית היה ל-"Burnt wine'", שקוצר במרוצת השנים לברנדי, השם שכולנו מכירים כיום.

ברנדי היא למעשה משפחה גדולה ומגוונת של תזקיקי פירות, בדרך כלל ענבים כשהמשובח והמפורסם שבהם הוא הקוניאק המיוצר על פי חוק רק מענבים ורק בחבל קוניאק שבצרפת. זהו ככל הנראה הברנדי המוכר בעולם ושמו ניתן לו משם החבל הארץ בדרום מערב צרפת בו מיוצר – קוניאק, כשכל תזקיק ענבים מיושן המיוצר באזור אחר בצרפת או בשאר העולם ייקרא ברנדי.

בתמונה:בר עם בקבוקים שונים ובמרכז בקבוק קוניאק מרטל מואר בצבעים כחולים. צילום: יחסי ציבור

בתמונה: מדף במרכזו עומד בקבוק קוניאק מרטל קורדון בלו המואר בכחול לצד בקבוקים שונים המוארים בשחור. צילום: יחסי ציבור

מיושן לעילא
סיפורו של הקוניאק מתחיל במאה ה-12. סוחרי מלח הולנדיים שהעבירו בספינות כמויות גדולות של מלח מצרפת לסקנדינביה, נהגו לקחת עימם חביות של יין מאיזור קוניאק על מנת להקל על המסע. טלטולי הספינה והזמן הממושך שארך השיט גרמו ליין להתקלקל והסוחרים, שרצו לשתות יין במהלך ההפלגות הארוכות, החליטו לנסות ולזקקו, בתקווה שהחוזק האלכוהולי הגבוה של התזקיק יגן עליו מפני קלקולים. כאשר ירצו ללגום יין, ידללו בחזרה את המשקה במים וכך יוכלו לשתות את היין הטוב והמוכר ללא חשש.

כך עשו – חיממו את היין, זיקקו את הנוזל ושמרו את התזקיק בחביות עץ על סיפון הספינות. כשהסתיים המסע, הוציאו את התזקיק שנשאר בחבית וגילו כי הטעם היה שונה לחלוטין מטעמו של התזקיק לפני שנכנס לחבית – חדש, מעניין וטעים. יישון יין מזוקק מאיזור קוניאק בחביות עץ העניק לתזקיק טעם, צבע וניחוח נפלאים וטעימים.

כמו במשקאות מיושנים רבים, גם במקרה של הקוניאק, שלב היישון הוא קריטי. השלב הארוך, המשמעותי והמשפיע ביותר על אופיו של המוצר הסופי. לייצר את התזקיק לוקח מספר ימים אך כאשר אנו מדברים על שלב היישון אנו סופרים בשנים. לפני כניסתו לחבית, הקוניאק הוא תזקיק צעיר, בועט ופרוע – ושקוף כמו מים. השנים בחבית הופכות אותו לבוגר יותר ורגוע. גם צבעו החום של המשקה מגיע משלב היישון ומהמגע עם העץ.

מדרגות יישון
על פי החוק בצרפת, לקוניאק מספר דרגות יישון. דרגות אלו מסומנות על ידי אותיות לועזיות:

VS) Very Special) – מינימום שנתיים יישון

VSOP) Very Special Old Pale) – מינימום ארבע שנות יישון

XO) Extra Old) – מינימום שש שנות יישון

שובו של הזהב מקוניאק
תור הזהב של תעשיית הקוניאק החל אחרי מלחמת העולם השנייה ושיאו היה בשנות השמונים ותחילת שנות התשעים. כולם שתו אז קוניאק, אך בעיקר היו אלה שווקי המזרח הרחוק שהתאהבו בו, בפרט היפנים ששתו כמויות של קוניאק מדרגת יישון XO ומעלה. במקביל להצלחה הגדולה במזרח, שווקים אחרים ברחבי העולם הוזנחו – וכאשר כל הביצים מונחות בסל אחד, תמיד נוצרת בסופו של דבר בעיה. וכך היה.

כתוצאה מהמשבר הכלכלי במזרח אסיה בסוף שנות התשעים של המאה ה-20, ספג שוק הקוניאק מכה קשה ביותר. בהיעדר ביקוש, כמויות של קוניאק הצטברו במרתפי החברות הגדולות. כתוצאה מכך עצרו חברות הקוניאק את הייצור מה שפגע קשות בבעלי הכרמים בקוניאק והוציא אותם לרחובות.

בספטמבר 1998 העיירה קוניאק שבצרפת נראתה כמו שדה קרב. מאות בעלי כרמים מהאיזור חסמו את כבישי הגישה וזאת על מנת להביא לידיעת הציבור את מצבם הקשה כתוצאה משפל חסר תקדים במכירות הקוניאק. קרוב ל-20,000 איש באיזור קוניאק וסביבתה מתפרנסים באופן ישיר או עקיף מתעשיית הקוניאק וכאשר המכירות בעולם מתכווצות כך גם פרנסתם של תושבי קוניאק והסביבה.  במרוצת השנים חברות הקוניאק התעשתו, לקחו את עצמן בידיים ויאמר לזכותן – הצליחו לצאת מהמשבר מחוזקים ומעודדים.

בתמונה: בקבוק מרטל וי אס או פי לצד שתי כוסות מלאות העומדים על מדף. צילום: יחסי ציבור

בתמונה: תמונת וינטג של בקבוק קוניאק מרטל לצד שתי כוסות על רקע טפט עתיק. צילום: יחסי ציבור

2 דברים חשובים הצילו את הקוניאק מכליה: ראשית, יצרניות רבות הבינו שכדי להגדיל את המכירות, עליהם להגיע לקהלים חדשים וצעירים והוא חובר לעולם הקוקטיילים שכיום קוניאק הוא חלק נפרד ממנו. עובדה זו לא ברורה מאליו; ההבנה כי קוניאק אפשר ומותר לערבב או אפילו לשתות עם קרח היא חדשה יחסית. רק עד לפני פחות מ-20 שנה, שום אופציה אחרת מלבד שתייה כוס סניפטר (בלון) התקבלה על הדעת.

מה שעוד דחף את הקוניאק קדימה היה החיבור המפתיע להיפ הופ – מהמפתיעים בתחום. זמרי היפ הופ מובילים בתחילת המאה 21 התאהבו בקוניאק, שהיה מבחינתם, לצד שרשראות הזהב לסמל יוקרה. הכוכבים החלו למזוג לעצמם קוניאק XO – ומעריציהם הסתפקו בסדרות הפשוטות יותר כמו ה-VS וה-VSOP. גם היום, שוק הקוניאק הגדול בעולם הוא זה האמריקאי כשהאוכלוסיה האפרו-אמריקאית הצעירה מהווה כ-60% מתוכו.

המהפך המדהים הזה רק הוכיח את מה שכבר ידוע מספר שנים בעולם האלכוהול – הכל מותר ואין חוקים. אלכוהול, איזה שלא יהיה, צריך לשתות כמו שאוהבים ולא משנה מה אומרים המומחים..

בתמונה: תווית עתיקה של מרטל. צילום: יחסי ציבור

בתמונה: תמונת תוית עתיקה מבית מרטל. צילום: יחסי ציבור

מרטל
אחד מבתי הקוניאק הוותיקים והחשובים הוא מרטל, שחגג לא מזמן את יום הולדתו ה-300 והיה לאחד הראשונים לצאת את גבולות צרפת. זהו קוניאק אלגנטי, מאוזן ומורכב ולא בכדי נחשב לאחד מארבעת בתי הקוניאק הגדולים והחשובים במחוז ובעולם.

Martell vs – מהמותגים הוותיקים מבית היוצר של מרטל שעורבב לראשונה כבר לפני 150 שנה. קוניאק מאוזן, מורכב ומסקרן, משקה להתחיל איתו. מצויין לקוקטיילים. מחיר בדיוטי פרי 1 ליטר – 49.90$

בתמונה: בקבוק מרטל וי אס. צילום: יחסי ציבור

בתמונה: בקבוק קוניאק מרטל וי אס. צילום: יחסי ציבור

Martell vsop – אחד המותגים הקלאסיים והנמכרים ביותר של מרטל. מבוגר יותר מה-vs ומומלץ לשתייה נקי או בתוספת קרח. מחיר בדיוטי פרי – 74.90$ (1 ליטר)

קודרון בלו – Cordon bleu – ספינת הדגל של מרטל ומהמותגים המוערכים כיום בשוק. הקורדון בלו עורבב לראשונה בשנת 1912 במטרה לסמן את מרטל כבית הקוניאק המשובח והיוקרתי בחבל. בקבוקי קורדון בלה לקחו חלק בכמה אירועים היסטורים חשובים – הם הוגשו על ידי נשיא צרפת בשנת 1957 בביקור המלכותי של מלכת אנגליה אליזבת השנייה בפריז ולנוסעי הקונקורד. הבקבוק גם מככב בסרט אפוקליפסה עכשיו. מחיר בדיוטי פרי – 149.90$ (700 מ"ל)

מרטל XO – קוניאק עשיר ואלגנטי – מהמיטב שבמרתפי מרטל. מעורר השראה ומסמל בצורה הטובה ביותר את רוחו ואת השראתו של ז'אן מרטל המייסד. מחיר בדיוטי פרי – 179.90$ (700 מ"ל)

בתמונה: בקבוק קניאק קורדון בלו המוצג במחזיק בקבוקים. צילום: יחסי ציבור

בתמונה: בקבוק מרטל קורדון בלו מונח בתוך מחזיק בקבוקים על לבן. צילום: יחסי ציבור

 

 

אהבתם? שתפו!