טרמינל ז'טם: יינות ישראלים בדיוטי פרי - Duty Free Blog

טרמינל ז'טם: יינות ישראלים בדיוטי פרי

יאיר גת טעם כמה יינות שיוצרו במהדורות מיוחדות עבור הדיוטי פרי וממליץ לכם איזה בקבוק יין כדאי להביא במתנה למארחים שלכם בחו"ל

חלק גדול מכל ביקור שלי, חודשי או לא, בנמל התעופה מוקדש לסיבוב קטן בדיוטי פרי. גם אם יש לי רשימת קניות מגובשת, גם כדי להתעדכן במהדורות המוגבלות לציבור הנוסעים וגם כדי לטעום משהו…

Picture1

אם נכנסים למחלקת היין בדיוטי פרי, אפשר למצוא בה לא מעט הפתעות
צילומים: יח"צ (
freeimages.com)

בשנה האחרונה הרחיבה החנות, שגם ככה מפעילה מחלקת יין לא קטנה, את חטיבת היינות שלה, וכיום אפשר למצוא בה עשרות יינות שנעשים על-ידי יקבים קטנים ובינוניים כמו: טוליפ, מירון, תמיר, קטלב, ספרה וזאוברמן, לצד מהדורות מיוחדות של יקבים גדולים ומסחריים, כך שאפשר למצוא בה לא מעט הפתעות.

IMG_8690

יקב תניא

מה יותר מתבקש מאשר להציע בנמל התעופה, יינות שהתוויות שלהן הן איורים של מאיר אריאל ז"ל. האיש שכתב שבאמת עושה לו טוב לראות מטוס גדול ממריא דרך דמעה שקופה. בשביל ישראלים שירצו להביא בקבוק יין במתנה למארחים שלהם בחו"ל, מדובר בעסקת חבילה נהדרת: גם יין, גם איור וגם סיפור. מתוך יינות הסדרה טעמתי את הקברנה סוביניון 2011 – יין עם ריחות פרי בשל, עשן ועשבים יבשים, טעמים מפותחים שמבליטים חמיצות גבוהה וסיומת מרירה ואגרסיבית.

תניא, קברנה סוביניון 2011. מחיר: 52.90$

יקב כרמל

מסדרת Mount Carmel, טעמתי שני יינות: קברנה סוביניון 2014, יין מסחרי ונעים לשתיה עם ריחות של פירות אדומים טריים ועשבי תיבול וטעמים רעננים; וקברנה סוביניון שיראז רזרב 2012, שהיה מורכב יחסית עם ריחות מאופקים של פירות אדומים ושחורים, תבלינים ועלים יבשים, מרקם רך, חמיצות טובה וסיומת מהנה.

Mount carmel, קברנה סוביניון 2014. מחיר 15.90$

Mount carmel  קברנה שירז 2012. מחיר: 39.90$

mount-carmel--CS-14_11111

יקב תשבי

את הצד הפירותי החביב תמצאו גם בשני היינות של תשבי, תחת התווית Limited Edition.  הראשון הוא קברנה סוביניון 2014 -יין מהנה, מאוזן וצנוע עם ריחות מתונים של פרי בשל, פרחים ותבלינים, מבנה לא מכביד, טעמי פרי ישירים שנתמכים בחמיצות טובה וסיומת מלאת חיים. לשני, קריניאן 2014 שנעשה בתוספת 15% קברנה סוביניון, יש ריחות מקסימים של פירות כהים טריים ופרחים, חמיצות טובה מאוד וטעמי פרי מהנים במיוחד.

תשבי,limited edition  קברנה סוביניון 2014: מחיר: 39.90$

תשבי,limited edition  קריניאן 2014. מחיר: 39.90$

yatir-tel-arad-12_1111

יקב יתיר

יתיר הוא אחד היקבים האיכותיים בישראל וכל מומחה יין ידע להגיד את זה. חוץ מזה שהוא גם  אחד המקוריים שבהם. תל ערד 2012 שנעשה ברובו מענבי סירה עם תוספת של מורבדר, מסכם בקצרה ובקלילות יחסית חלק מהמאפיינים של יתיר: ריחות של פירות בוסר, פירות סגולים, אבק שריפה, עשן ועשבי תיבול מאובקים, טעמים עמוקים של פירות סגולים טריים, חמיצות טובה וסיומת מהנה.

יתיר, תל ערד 2013. מחיר: 59.90$

יקב אסף

יקב אסף, השוכן ברמת הגולן, מציג את מויסה 2011. יין שיוצרה מענבי קברנה סוביניון שגדלו בכרם יחיד, על אדמת בזלת בשם 'מויסה'. ליין שהתיישן שנתיים בחביות יש ריחות מפותחים של פירות בשלים, פירות יבשים, קרמל, עלים יבשים ועשן. המבנה רך, המרקם מלטף, החמיצות שלו נעימה והסיומת ארוכה ומרירה מעט. למרות הנטייה שלו לבשלות יתר, מדובר ביין שמציע הרבה מאוד אופי ועניין.

אסף, Moise 2011. מחיר: 75.90$

moise--CS-gr--11---small.jpg111

יקב לוינסון

והנה יין מיוחד באמת, עם כל הכבוד למהדורות המוגבלות והמיוחדות של היקבים המסחריים – גראז' דה פפה, פטיט סירה VE 2014  של לוינסון שהעשייה שלו כללה תסיסה של אשכולות שלמים.. ליין הייחודי שי ריחות עמוקים של פירות אדומים ושחורים, פרחים, אדמה, אבק שריפה ועץ קלוי. הטעמים מאוזנים והרמוניים, טעמי הפרי עסיסיים, החמיצות טובה והסיומת ארוכה וחרוכה מעט.

לוינסון, גראז' דה פפה, פטי סירה 2014. מחיר: 89.90$

Special-Edition13_1111

יקב דלתון

מגע נעים לחך, טעמי פרי עסיסיים ומאוזנים בחמיצות נעימה, מבנה רק וסיומת ארוכה ומתובלת – את כל אלה תמצאו בספיישל אדישן קברנה–שיראז 2013, זהו יין מודרני, פירותי ומתובל עם ריחות מפתים של פירות אדומים ושחורים, עשבי תיבול, פרחים ותבלינים מתוקים. מדובר ביין רענן ומהנה שמבטא עשייה מקצועית ופרי איכותי, יותר מאשר מקוריות או עניין, אבל מצד שני, קשה מאוד שלא לחבב אותו.

דלתון, ספיישל אדישן 2013. מחיר: 39.90$

*המחירים וההטבות נכונים ליום העלאת הכתבה

azharot_alcohol

 

אהבתם? שתפו!