10 בקבוקים שכדאי לבדוק לפני ההמראה! - Duty Free Blog

10 בקבוקים שכדאי לבדוק לפני ההמראה!

באתי בגלל המחיר… כלומר, פעם. אתם וודאי זוכרים את הימים של המיסוי המטורף על משקאות אלכוהוליים יקרים, זה שגרם לנו לדחוס כמה שיותר בקבוקים לטרולי ולהתפלל לשביתה במכס. אז זהו – שהימים האלה חלפו עברו להם ביחד עם הרפורמה במס. זה לא שהמשקאות בחנות ג'יימס ריצ'רדסון (הדיוטי-פרי) בנתב"ג יקרים – להיפך, כמעט כל הבקבוקים שדגמנו היו זולים ב-17% לפחות (שיעור המע"מ) ממחירם בישראל, אבל כשהפער במחיר הוא כבר לא גדול כשהיה, אפשר להתחיל וליהנות מהמבחר – ויש בהחלט ממה ליהנות.

יש לכם כסף? קבלו מהמומחים של סנהדרינק 10 נימוקים משכנעים לשלוף אותו…

אני מבטיח לכם שעוד שנייה ניקח את עגלת הקניות הקטנה, זאת שלוקחים, קודם כל, כדי שיהיה איפה להניח את התיק שמעלים למטוס, אבל לפני שנצא לסיבוב בין המדפים, אי-אפשר בלי משפט על המהפכה שעברה החנות הזאת בעת האחרונה. הרפורמה במס על משקאות אלכוהוליים אינה המצאה ישראלית. להיפך – היא בסך הכל גרמה לנו ליישר קו עם רוב מדינות העולם. רוצה לומר – חנויות הדיוטי-פרי ברחבי תבל כבר מזמן לא מוכרות לנו מחירים, אלא מתהדרות בהיצע בלעדי. התודעה הזאת הביאה לפריחה פנטסטית בשוק המוצרים הבלעדיים לחנויות הדיוטי-פרי. לדוגמא: אם אתה חובב וויסקי, אתה מכיר בוודאי את ג'וני ווקר. אתה יכול לקנות, נניח, בלאק, גולד או אפילו בלו-לייבל בדיוטי פרי – וזה עדיין יהיה זול יותר, אבל למה לי לנסות למכור לך מוצר שאפשר לרכוש בארץ במחיר סביר – כשאני יכול למכור לך בקבוק ג'וני ווקר מיוחד שאתה עדיין לא מכיר? ועכשיו, בואו ונמלא את העגלה בעשרה בקבוקים שכדאי לשים אליהם לב במיוחד כשאתם בדיוטי-פרי:

sanedrink_blog_07

טעות מקסימה

1. MACALLAN RARE CASK BLACK | מקאלן רייר קאסק בלאק

אני מודה שאת אחד הפגזים הכי כבדים שלי אני יורה כבר במטח הראשון, כי אם להגדיר "טראוול ריטייל" במשמעות הכי מתגמלת שלו לחובב האלכוהול, הרי שהבקבוק הזה מספר את כל הסיפור. את מזקקת מק'אלן שעל גדות נהר הספיי נדמה שאין צורך להציג לכל חובב וויסקי. מדובר בבנצ'מארק של התעשייה. מה שכן, טעם מעושן לעולם לא היה אסוציאציה לגיטימית בהקשר של מק'אלן. רוצה לומר, הוויסקי הנפלא הזה מקורו בטעות…

משלוח של שעורה מולתתת שהיה מיועד בטעות למזקקת "היילנד פארק" שבאי אורקני, נפרקה בטעות במק'אלן, ואיכשהו הצליחה לעבור את הביקורת, בושלה והותססה. בשלב הזה היה ברור כבר שמדובר בטעות, אבל בכל זאת החליטו לזקק את התוצר. התזקיק הבהיר לכולם שלפעמים אכן קורה שהדברים הטובים ביותר מקורם בטעות: ה"ניו-מייק" אוכסן בחביות אלון ספרדי ואמריקני עם היסטוריה של שרי, לתקופות של 8-15 שנים (למרות שהוויסקי הוא ללא ציון גיל) והתוצאה נדירה בטעמה.

"נדירה" היא אגב מילה לא רעה בהקשר הזה שכן יוצרו רק 100 חביות מהוויסקי החד-פעמי הזה. הבקבוק מאוד לא "מק'אלני" בהופעתו, הוא שחור וגם הוויסקי שבתוכו ענברי וכהה יחסית. בטעמים אפשר לחוש בכבול מעודן, פירות יבשים עם תבלינים כמוסקט וג'ינג'ר, בסיומת היבשה אפשר לחוש אפילו טעם שמזכיר, ובכן, תמר מג'הול. יופי של וויסקי שכיאה לסדרה מוגבלת (האמור, רק 100 חביות), תומחר בהתאם במחיר אחיד של 450 $ לבקבוק בכל חנויות הדיוטי-פרי מסביב לעולם. אם יש לכם סכום כזה להוציא על בקבוק וויסקי – זו בהחלט עשויה להיות הבחירה הכי טובה שתעשו השנה.

רום סרוויס

2. 23 ZACAPA

חובבי הוויסקי יכולים להירגע, יש לפנינו עוד כמה בקבוקים נהדרים, אבל בינתיים, בואו וניקח פסק זמן בגוואטמלה ההררית, המקום שבו מזוקק אחד המשקאות הגבוהים, מכל בחינה שהיא, בעולם. לא צריך להיות חובב רום כדי להתפעל מהמשקה הנפלא הזה: הזאקאפה 23, כשמו כן הוא: מיושן במשך 23 שנים בשיטת סולרה כשסוללת החביות מורכבת מאלון אמריקאי ומחביות שרי ספרדי – כמו בטובות שבמזקקות הוויסקי. אגב, אחת העובדות שזאקאפה מתגאים בהן היא שתהליך היישון של הרום מתבצע "מעל העננים" בגובה 2300 מ' מעל פני הים, דבר המשפיע מאוד על טעמו הייחודי של הרום.

התוצאה היא רום נפלא, עשיר ומורכב. נגיש, אבל לא מתחנף שאפשר לשתות נקי – כדרך ששותים וויסקי מיושן או קוניאק – או לקרר בעזרת קוביית קרח גדולה שתצנן את המשקה, אבל כמעט שלא תמהל אותו. חובבי סיגרים טוענים שככל הנראה הטרואר הגואטמלי זורם בעורקיו של הרום הזה שמתאים מאוד לסיגרים, אבל לא חייבים לעשן כדי להתענג עליו, במיוחד במחיר של 69.90 $ לבקבוק.

sanedrink_blog_10
sanedrink_blog_14

עשן על המים

3. ברוכלדיך Bruichladdich

מזקקת סינגל מאלט סקוטי משובחת שתמיד היתה סוד קטן של חובבי הוויסקי. ברוכלדיך ממוקמת בחופו המערבי של האי איילה המפורסם בעיקר בזכות מזקקות הוויסקי המעושן שבו. דווקא ברוכלדיך ייצרה במשך השנים וויסקי מעט פחות מעושן ויותר מאוזן, לצד חיפוש מתמיד אחר גרסאות חדשות ומרתקות (באחת מהן היו אפילו חביות שיובאו לסקוטלנד מיקבי – כרמל בישראל!) למרות האינטראקציה הבינלאומית, מקפידים ברוכלדיך להשתמש אך ורק בשעורה סקוטית ובנוסף הם מתהדרים בכך שהוויסקי שלהם אינו מסונן או צבוע בקרמל. בחנות נמכרות כרגע 5 גרסאות מיוחדות של ברוכלדיך, כולן בחוזק של למעלה מ-50%, כך שמומלץ למהול במעט מים לפני השתייה:

Bere Barley 2006 2nd edition – סדרה מוגבלת ל – 15,600 בקבוקים שמיוצרים מזן שעורה עתיק, בן למעלה מ-6,000 שנה. הטעם רענן עם ארומה של לתת ושעורה. וויסקי נעים מאוד לשתייה. המחיר: 89.90 $.

Black Art 4 – בלנד מיוחד של המאסטר דיסטילר, שיושן על האי במשך לא פחות מ-23 שנים. האף פוגש ניחוחות של תבלינים ואורנים והסיומת מתקתקה. המחיר: 199.90 $.

OCTOMORE 06.2/167 PPM – חובבי וויסקי מעושן לא יוכלו להרשות לעצמם לוותר על הבקבוק הזה שמכיל את מה שנחשב כוויסקי המעושן בעולם, כזה שדרגת העישון שלו אפילו מופיעה על התווית(…). הטעם מעושן מאוד כצפוי, אבל יש בו גם מתקתקות פירותית שנובעת, ככל הנראה, מחביות הקוניאק שבהן יושן במשך 5 שנים. החוזק בדרגת 58.2% מחייב מהילה במים. המחיר: 199.90 $.

אגב, אם גיליתם שאתם אוהבים את הסגנון המיוחד של "ברוכלאדי", שימו לב לשני הבקבוקים האלה:
ORGANICBARLEY – וויסקי המיוצר משעורה סקוטית אורגנית. מחיר: 95.90 $,
וגם PC11 – וויסקי מעושן שהוא הומאז' למזקקת PORT CHARLOTTE שנסגרה. מחיר: 159.90 $.

לנצח בפורמולה 1

4. שמפניה MUMM

רוצים להרגיש כמו נהג פורמולה 1 שניצב גאה על הפודיום כשבקבוק שמפניה ענקי בידו ודוגמניות מקיפות אותו מכל עבר…? הנה ההזדמנות שלכם עם בקבוק של אחד מבתי השמפניה החשובים בעולם. "מאמ" נוסד בשנת 1827 על-ידי משפחת אצילים, סוחרי יין שהיגרה מגרמניה לשמפיין. כיום ברשות בית השמפניה מאמ שטח כרמים של כ-2,200 דונם, יקב בטכנולוגיית ייצור מתקדמת ועשרות קילומטרים של מרתפי שמפניה עוצרי נשימה השומרים בתוכם אוצר של כ-25 מיליון בקבוקי שמפניה אגב, אם אתם במקרה בדרך לצרפת, ניתן לבקר במאמ בתיאום מראש:
mumm.com/en-gb/drink-mumm/book-visit

כ-75% מכלל כרמי היקב מצויים בחלקות המסווגות בסיווג העילי "גראן קרו". בכרמי היקב נטועים שלושה זנים, עם רוב גדול של פינו נואר – אציל זני הענבים האדומים מבורגון, ומעט שרדונה ופינו מונייה. סימן ההיכר של שמפניות מאמ הוא עדינות, אלגנטיות ואצילות גאה. מאז שנת 2014 בית מאמ הוא נותן החסות של מרוצי הפורמולה 1, ומספק לזוכים בקבוקי ירובעם (4 ליטר) של שמפניה רעננה לצורך השקיית הקהל והזוכים החוגגים, ובשנת 2104 אף השיקו מותג שמפניה ייחודי עבור מרוצי הפורמולה 1. המחיר: 49.90 $.

שמפניה "מאמ רוזה" היא שמפניה אלגנטית ורבת הדר, צבעה אפרסק נוטה לסלמון, סמוק קלות ומלא חיים. היא שופעת ניחוחות תות ודובדבנים מסוכרים, מרקמה מעודן ואצילי ותחושת התסיסה, מלאת החן ממלאת את החך והנשמה בחיוך. טעמה מתפרץ, עשיר בפרי רענן וקסום. המחיר: 49.90 $.

sanedrink_blog_19

שחק אותה כמו בקהאם

5. הייג קלאב – HAIG CLUB

כמה יצרני וויסקי יכולים להגיד שדייויד בקהאם הוא הפרזנטור שלהם? לכמה בקבוקי וויסקי יש בקבוק שדומה יותר לבקבוק בושם? ובכן, אולי בגלל בקהאם, לשתי השאלות אותה תשובה: הייג קלאב סינגל גריין וויסקי. מדובר בוויסקי שמזוקק תחת שם מותג הבלנדד וויסקי המפורסם הייג (שהוא גם יצרן של "הייג בלנדד וויסקי" ושל ה"דימפל 15") במזקקת הגריין הענקית של תאגיד דיאג'ו בקמרון בריג. מזקקת קמרון בריג הוקמה על-ידי ג'ון הייג כבר בשנת 1824 וכעבור כמה שנים הותקנה במקום מזקקה רציפה על-ידי המהנדס רוברט סטיין – דודו של הייג – בכדי לזקק גריין וויסקי ולא מאלט (חיטה ולא שעורה) ובכך הקדימו השניים את המצאת הזיקוק הרציף של האירי איניאס קופי, המצאה ששינתה את פני הוויסקי לנצח.

אגב בקהאם, מסתבר שהוא ביחד עם הדיסטילר סיימון פולר מעורב בפיתוח המותג. ה"הייג קלאב" הוא גריין וויסקי שמורכב ברובו מחיטה לא מלותתת ומיושן לאחר זיקוקו בשילוב של שלושה סוגי חביות אמריקאיות: ממילוי ראשון, רג'ובינייטד (חבית שעוברת גירוד וקליה לאחר שני שימושים) וגם חבית אמריקאית ממילוי שני. התוצאה היא וויסקי עדין ומודרני עם ניחוחות של פרי כמו מנגו והדר, עשב קצוץ, ותיבול מעניין ברקע כמו הל או אפילו קצת קינמון ווניל. הפה מושך לטופי, וניל ובננה עם משהו דבשי ועץ ברקע. וויסקי שיכול להתחבב בקלות גם על מי שלרוב נרתע מטעמו העז של המשקה. המחיר: 75.90 $ או שלושה בקבוקים ב-119.90 $.

sanedrink_blog_23
sanedrink_blog_27

על חוזה ורסאי כבר חתמת?

6. קוניאק מרטל קורדון בלו MARTELL CORDON BLEU

מרטל נולד בג'רסי באיי שאנל וכבר לאחר מות אביו למד לסחור ולהעריך יינות ותזקיקים. בשנת 1715, כאשר היה בן 21 בלבד, עבר ז'אן מרטל לבורדו והקים עסק לייבוא וייצוא וסחר בסחורות רבות ביניהן יין, ברנדי, תה ועוד. המזקקות שעמן סחר היו מאזור שרנט (Charente), לא רחוק מהעיירה קוניאק. מרטל זיהה את ההזדמנות וכבר ב-1721 ייצא 200,000 ליטר של קוניאק בחביות לאנגליה. לאחר נישואיו, הוא עבר לגור בקוניאק כדי לייצר ולערבב קוניאק משובח ואחיד שהיה מוצר די נדיר באותה תקופה.

עם ייסודה של ארצות-הברית הכפיל בית מרטל את הייצוא. ג'ורג' וושינגטון, בנג'מין פרנקלין והמרקיז דה לה פאייט, היו בין לקוחותיו הנאמנים, כשבמקביל הפך מרטל לספק הראשי של נפוליאון בונפרטה. ב-1898 הצטרף לעסק לקוח חדש כשהצאר הרוסי, ניקולאי ה-2, ביצע את ההזמנה הראשונה שלו. כיום מדובר בבית הקוניאק השני בגודלו בעולם. הסגנון של בית מרטל מאוד אלגנטי, עדין ומאוזן . בקוניאק ניתן להרגיש את המורכבות של הענבים, הזיקוק ואומנות היישון בחביות. התוצאה פרחונית עם מעט טעמי פרי ווניל מאוזן.

המרטל קורדון בלו הוא יצירה של קוניאק בסגנון מסורתי ואלגנטי. הקורדון בלו יוצר לראשונה בשנת 1912 על-ידי אדוארד מרטל בעצמו בכדי להיות הקוניאק המועדף על שולחנות המלונות והמסעדות המפוארות של צרפת. זה לא נגמר שם – קוניאק קורדון בלו הוגש בסעודת ההכתרה של המלך ג'ורג' ה-5 באנגליה, ובעברו הנוצץ הוא ניצב באירועים היסטוריים, אינטימיים וגדולים כאחד, כמו למשל חתימת חוזה ורסאי בתום מלחמת העולם השנייה. הקורדון בלו הוא בלנד עשיר של קוניאקים שממוצע גילם מעל ל-25 שנות יישון בחביות. האופי הייחודי שלו עם הניחוחות הפרחוניים, ההדריים, בתוספת מעט מוקה ושקדים קלויים מושג בזכות חלק מהקוניאקים בבלנד שמקורם באזור בורדרי הייחודי בקוניאק.
המחיר: 145.50 $

הבית ברחוב שלוש

7. ג'ין 3 .NO

אחד הג'ינים המעניינים שטעמתי בזמן האחרון הוא הג'ין האנגלי no.3 מבית האחים בארי ורוד. חברת בארי ברודרדס אנד רוד מעכשיו נקרא להם (bbr) פתחו את בית מסחר היין שלהם ברחוב סיינט ג'יימס היוקרתי בלונדון לפני למעלה מ-300 שנה, בשנת 1698 רחוב סיינט ג'יימס ידוע עד היום בבתי המסחר ליין ואלכוהול השוכנים בו, כשאחד מהם הוא בית המסחר על שם ג'סטוריני וברוקס הלא הם J&B. בית המסחר התמחה בתחילה במכירת יינות ובשלב מאוחר יותר גם בסוגי כהילים משובחים. תפקידם של האחים היה לאתר ולרכוש יקבים טובים, יינות משובחים או כרמים יוצאים מהכלל מאירופה ולהביא אותם לאריסטוקרטיה ולאניני הטעם של לונדון.

בראשית דרכם סיפקו האחים משקאות לבתי-הקפה והפאבים היוקרתיים של אזור סיינט ג'יימס ומאוחר יותר החלו למשוך גם לקוחות פרטיים, ביניהם נמנו גם כמה פיגורות כמו לורד ביירון, וויליאם פיט ואפילו אגא חאן. ו בהמשך, ובזמן שלטונו של המלך ג'ורג' השלישי הם אף הפכו לספקים הרשמיים של חצר המלוכה, ואף כיום הם מחזיקים ברישיון רשמי להספקת יין ואלכוהול למלכה אליזבט וגם לנסיך מווילס. כבוד. כמו שערבבו , יצרו ורכשו יינות או מזקקות וויסקי טובות, חיפשו האחים גם את הפתרון המושלם עבור הקוקטייל המושלם: דריי מרטיני. החיפוש היה אחרי ג'ין מאוזן וייחודי ועם זאת לונדון דריי קלאסי שיהווה את הבסיס הטוב ביותר לקוקטייל ההיסטורי. לבסוף, במקום להמשיך ולחפש, הם פשוט יצרו אותו בעצמם, וכך נולד הג'ין שקיבל את שמו מכתובתו של בית המסחר שנמצא ברחוב סיינט ג'יימס מספר שלוש, או בקיצור: נאמבר 3.

לונדון דריי ג'ין הוא סגנון קלאסי של ג'ין ולא הגדרה גאוגרפית. הייצור נעשה על-ידי השרייה של ערער ועוד בוטניקס קלאסיים (קליפות תפוז או לימון, גרגרי כוסברה, קימל, אנג'ליקה וכו') באלכוהול טהור המיוצר מדגנים (בדרך-כלל). לאחר ההשריה הבוטניקס עוברים זיקוק יחד עם האלכוהול. האלכוהול הבסיסי חייב להיות בחוזק של 70%, אין תוספת של חומרי טעם לא טבעיים או של צבע. אין תוספת סוכר ותכולת הסוכר לא יכולה לעלות על חצי גרם לליטר של מוצר סופי. מותר להוסיף לג'ין רק מים לדילול חוזק אלכוהול. "נאמבר 3" מיוצר במזקקה משפחתית הולנדית עתיקה בת 300 שנה תחת מתכון ופיקוח של סימון בארי – הבעלים וצאצא למשפחה המקורית. הג'ין מיוצר מאלכוהול דגנים טהור בו מושרים האלמנטים הבוטניים הנבחרים למשך כ-12 שעות עד למיצוי השמנים האתרים שבהם. ההשריה נערכת בדוד זיקוק נחושת קלאסי ובסופה מחממים את התערובת ומזקקים.

חוץ מגרגרי הערער הבסיסיים משתמשים בעוד חמישה אלמנטים בוטניים אחרים לפי כמות ומידה המשתנות לפי מתכון סודי. הערער המשובח מגיע מאיטליה (ניחוחות ג'ין קלאסי עם קצת אורן ואפילו לבנדר), קליפות תפוז מספרד (מוסיפות רעננות וניחוחות לימוניים והדריים), קליפות אשכוליות (מוסיפות ניחוחות רעננים וקופצניים מעט), שורש אנג'ליקה שנותן קצת יובש לתערובת, גרגרי כוסברה ממרוקו (לימוניות וספייסיות), וקצת זרעי קימל (ארומה חזקה והרגשה חמה). ב"בי.בי.אר" מאמינים שלא צריך עוד מרכיבים לצורך התוצאה הסופית: לונדון דריי יבש, חד ומשובח שפשוט נולד לדריי מרטיני או פשוט לג'ין טוניק. התוצאה היא ג'ין נפלא עם ניחוחות מאוד לימוניים, רעננים וקריספיים, כשבטעם אפשר למצוא הרבה ערער ולימון רענן וספייסי. אגב, למרות מעלותיו כמרכיב למרטיני יבש או בתוספת לטוניק, הג'ין הזה פשוט מתאים ללגימה נקי או עם מעט קרח.
המחיר: 69.90 $.

sanedrink_blog_31
sanedrink_blog_35

לונדון איז קולינג

8. GLENROTHES – ROBUR RESEVE

לגלן רותס יש לי פינה חמה בלב, אפילו לפני שהתוודעתי לאיכותו של הוויסקי הזה: לפני מספר מביך של שנים, הגעתי עם קולגה לנמל התעופה הית'רו ומצאתי את עצמי בשעריה של החנות המפורסמת WORLD OF WHISKIES. וותיקי הפלמ"ח זוכרים בוודאי היכן היו בכ"ט בנובמבר, צנחנים עם נכדים זוכרים איפה היו כששמעו ברשת הקשר: "הר הבית בידינו", אני זוכר בדיוק מתי גיליתי את החנות הזאת. אולי היום כשניתן להשיג בישראל כמעט כל סוג אפשרי של וויסקי, ההתפעלות שלי נשמעת מוגזמת, אבל היי – באותה תקופה שתו כאן בעיקר ג'יי אנד בי – וגם לו קראו ברוב הברים "ג'י-בי"…

המוכר בחנות שקלט את התפעלותי, הציע לי לטעום משהו שהיה אז במבצע: בקבוק שמנמן ועגלגל, נתון בתיבת עץ במחיר-מציאה של 2 בקבוקים בחמישים פאונד בלבד. זה היה הגלן-רותס הראשון שלי – תהיה נשמתו צרורה בצרור החיים. גלן רותס, כשמה כן היא, היא המזקקה של העיירה רותס באזור הספיי-סייד הסקוטי. המזקקה שואבת את מימיה משני המעיינות של העיירה: ארקדני וברוכהיל ומחזיקה בפילוסופיה שאופיינית יותר לעולם היין: לא מספר שנות היישון קובע, אלא שנת הייצור. הם מאכסנים את הניו-מייק בחביות וכעבור מספר שנים מתחילים לטעום: מה שנראה שמיצה את פוטנציאל ההתיישנות שלו – מבוקבק. מה שנראה שיש לו עוד פוטנציאל גדילה – נשאר בחבית. ומה שנמצא מתאים ל"חתונה" – כלומר עירוב עם חבית אחרת, נאלץ לומר מהר "איי דו" ולהפוך למשהו שונה לגמרי.

הבקבוק האהוב עלי מבין מגוון הבקבוקים של המזקקה בדיוטי-פרי (ג'יימס ריצ'רדסון הוא גם היבואן הרשמי של המותג לישראל) הוא ה"רובור רזרזב", רובור הוא שמה של אחת החביות היקרות בתעשיית הוויסקי, חבית מעץ אלון ספרדי שאכסנה בעברה שרי. הבקבוק הזה הוא עירוב של וויסקי שיושן באלון אמריקני, מה שמעניק לו טעמי קוקוס, וניל ובאופן כללי – מתיקות, ביחד עם האופי האצילי של חבית השרי הספרדי, עם ארומה וטעמים של פירות-יבשים. המחיר: 84.90 $.

אחד משלנו

9. סיקרא מרלו – יקב קלו דה גת

לא תמיד אנחנו קונים בשביל עצמנו או בשביל חברינו בישראל. לפעמים אנחנו רוצים להביא שגריר, דרישת-שלום או מזכרת מהארץ למישהו שעדיין לא נחשף לאיכותו המשתפרת של היין הישראלי. בחנות הדיוטי-פרי יש לא מעט יינות ישראליים (ואחרים כמובן) טובים, מתוצרת מיטב היקבים, אבל הבחירה שלנו היא דווקא יקב קטן ומיוחד. יקב קלו דה גת הוקם על-ידי איל רותם שנטע והקים את היקב (ביחד עם קיבוץ הראל) בשנת 2001.

רותם יצר יינות רבי-ניגודים שהופכים אותו לאחד המובחרים והמיוחדים ביקבי הבוטיק הישראליים. מצד אחד – יינן מודרני שרכש את השכלתו באוסטרליה, אחת ממעצמות היין של העולם החדש. מצד שני – פילוסופיית הייצור דוגלת בהתערבות מינימלית בתהליך ייצור היין. הכרמים נטועים כולם בסביבה הקרובה, אחת העתיקות בעולם, כאשר בחירת הזנים אינה מושפעת מהאופנות המתחלפות ומשקפת בצורה מובהקת את פילוסופיית החיים של רותם. הכרמים כולם בבעלות היקב ובצמוד לו, עובדה המאפשרת מיקוד מעולה הן בטיפול בכרמים והן בבחירת מועדי הבציר – ומשך הזמן הנדרש לו בכדי להגיע לביטוי האופטימלי של אזור הגידול ביין עצמו. יינות יקב קלו דה גת מאופיינים במבנה איתן מחד, ובליטוש מעודן מנגד. הם משתבחים עם השנים ונמצאים במיטבם לאורך שנים רבות.

סיקרא מרלו הוא יין מורכב ומלהיב, צבעו עמוק כפי שמרמז שמו (סיקרא הוא אדום עז בארמית). יינות מסדרת סיקרא מיוצרים רק בבצירים האיכותיים ביותר ומהענבים בעלי הייחוד הרב ביותר באותו בציר. היין מאופיין בעושר ארומטי המשלב פרי צעיר ופרי בשל ותיבול שובה המגיע מחביות האלון. טעמו עמוק ועם זאת הוא שומר על רעננות פרי חיננית. כל זה עטוף בטעמי אלון רכים ומובלט על-ידי חמיצות עדינה ונהדרת הנשארת בסיום הטעימה. אם תרצו, מדובר בגלויה של ארץ ישראל כפי שהיינו רוצים לראותה, או לכל הפחות לשווק אותה כך לעולם – שילוב מרגש בין חדש לישן. המחיר: 62.90 $.

sanedrink_blog_39

עודף ממאה
10. הנבחרת המנצחת
הבקבוק העשירי בנבחרת המשקאות המנצחים שלנו הוא לא בקבוק, לא בית קוניאק, לא מזקקת וויסקי ואפילו לא יין איכותי, אלא קטגוריה שלמה שמוכיחה שלמרות שהדיוטי-פרי עבר לדבר על איכות, גם בכמויות הוא ממש לא פראייר… הנה כמה מותגים שאפשר לרכוש מהם 3 ב-99 $, שלגבי אחדים מהם, שפשפנו עיניים, גברים מסוקסים שכמונו, בתדהמה כאילו היינו נערות-תיכון במכירת סוף-עונה ב"זארה"…
בתחום הוודקה יש לא מעט הפתעות כמו גריי-גוס וכן גריי-גוס בטעמים שונים, כולם בבקבוק של ליטר. אם כבר ב"קוואלי" עסקינן, אז גם הוודקה המעוצבת שלו נכנסת למבצע של ה-3 ב- $99, לצד וודקות איכותיות כ"בלוודיר" הפולנייה ו"סירוק" – שמיוצרת מענבים.
יש כאן בושמילס ו"בושמילס האני" ואפילו ברנדי "מטקסה" היווני. בתחום הברבן תמצאו כאן שלושה ליטרים של ג'ק דניאלס ב-99 $, ואפילו "סוס עבודה" כמו "בלנטיינ'ס 12" ועוד. אנחנו התפעלנו במיוחד מ"דיוארס 12" ו"סטולי עלית" המשובחת או אריזת מתנה (כולל כוס) של "בלוגה" – המשובחת אף יותר!
מעל כל אלה – ועל אף שכולם היו בנינו – מתנוסס בגאון "דון-חוליו", טקילה אדירה שעתה ניתן למצוא שלושה בקבוקים מרובעים שלה ב-99 $ בלבד – ואם זו לבדה אינה סיבה לרכוש כרטיס טיסה – לא חשוב לאן – אנחנו כבר לא יודעים סיבה לטוס לחו"ל מהי…

sanedrink_blog_43

*המחירים וההטבות נכונים ליום העלאת הכתבה

alcohol_974x160

azharot_alcohol

אהבתם? שתפו!