3 בלנדים של וויסקי יפני שאסור לכם לפספס | Duty Free Blog

שלושה בלנדים יפנים שאסור לכם לפספס

לסיפור של הוויסקי היפני שתי התחלות, לא אחת…

ההתחלה הראשונה לוקחת אותנו לשנת 1918, השנה בא מסטקה טקאצורו, צעיר יפני, נוסע לסקוטלנד על מנת ללמוד איך מייצרים ויסקי. באותם ימים אמנם יוצר ויסקי ביפן אבל מדובר היה במוצר פשוט וזול. טקאצורו האמין שגם ליפנים מגיע ויסקי משובח ולשם כך נסע לסקוטלנד ללמוד את סודות ייצור המשקה. לאחר שלמד, ראה והתנסה חזר ליפן ובשנת 1923 הקים את מזקקת הוויסקי הראשונה ביפן – מזקקת ימזאקי. זאת למעשה הייתה יריית הפתיחה לתעשיית ויסקי יפני משגשגת ואיכותית. תעשייה אשר התמקדה בשוק המקומי בלבד. ייצוא של ויסקי יפני באותם הימים לא היה על הפרק.

אבל כמו שכבר אמרנו, לסיפור של הוויסקי היפני שתי התחלות וההתחלה השנייה לוקחת אותנו לשנת 2001. להזכירכם עד שנת 2001 איש מחוץ ליפן לא שמע, הכיר או טעם את הוויסקי היפני. היפנים שתו ויסקי יפני ושאר העולם שתה ויסקי סקוטי, אירי, אמריקאי או קנדי. איש לא העלה על דעתו כי מדינות אחרות יכולות לייצר ויסקי משובח, קל וחומר מדינה כמו יפן. בשנת 2001 באחת מתחרויות הוויסקי השנתיות החשובות שמקיים מגזין הוויסקי המוביל Whisky Magazine נפל דבר בעולם הוויסקי. כרעם ביום בהיר, ללא כל התראה מוקדמת זכה בתחרות ויסקי אלמוני. ולא סתם ויסקי אלמוני – ויסקי אלמוני יפני. היה זה הסינגל מאלט המשובח ממזקקת יואיצ'י. הייתה זו הפתעה מוחלטת בקרב חובבי הוויסקי שעד אותו יום לא ידעו על קיומו של ויסקי יפני משובח. 15 שנה חלפו מאז אותה תחרות והוויסקי היפני היום הוא אחד המוערכים והמבוקשים בעולם.

אז מה באמת הופך אותו לכל כך מיוחד. ובכן ראשית חשוב להבין כי ייצור ויסקי יפני דומה לוויסקי הסקוטי. חומרי הגלם, שלבי הייצור, דודי הזיקוק והיישון בהחלט דומים לאלו בסקוטלנד אבל בכל זאת בוויסקי היפני יש משהו אחר, משהו שונה. והמשהו הזה הוא בעיקר האופי היפני. המרדף אחרי שלמות, הרצון ליצור דברים חדשים אך יחד עם זאת לשמור על המסורת, הדיוק הלא מתפשר – כל אלה הופכים את הוויסקי היפני לכל כך מיוחד. אחד מעיתונאי הוויסקי הבכירים בעולם נשאל פעם מה מייחד את הוויסקי היפני. "בעיני" הוא ענה "הוויסקי היפני הוא כמו הוויסקי הסקוטי רק ב HD"

מזקקות בוטיק של ויסקי יפני

ביפן שתי חברות ויסקי גדולות וחשובות – סאנטורי וניקה. רוב מותגי הוויסקי היפני המוכרים בעולם שייכים לחברות אלו. אך ביפן כמו בשאר העולם ניתן למצוא בשנים האחרונות ויסקי המגיע ממזקקות בוטיק קטנות. מדובר במזקקות ותיקות המייצרות בדרך כלל סאקה שהחליטו לייצר גם ויסקי. אלו מזקקות המייצרות כמויות קטנות במיוחד. ויסקי הנמכר בעיקר באיזור סביב המזקקה. היפנים מכנים את הוויסקי הזה ji-whisky או בתרגום חופשי – ויסקי מקומי.

אחת ממזקקות הבוטיק הותיקות והמסקרנות היא מזקקת White Oak Whisky Distillery. מזקקה שסיפורה מתחיל כבר בשנת 1888 עם הקמתה של חברת Eigashima Shuzo Co. חברה שהתמחתה בייצור סאקה משובח. עם השנים הרחיבה את פעילותה למשקאות אלכוהולים נוספים, בין השאר ויסקי. בשנת 1984 החליטו לתת דגש נוסף לוויסקי והקימו מזקקה חדשה בשםWhite Oak Whisky distillery. מזקקה קטנטנה על חוף הים בעיר אקאשי, 60 קמ מערבית לאוסקה. שני דודי זיקוק קטנים עם יכולת ייצור של כ 600 ליטר ביום בלבד. המזקקה ממוקמת באיזור בו הבדלי אקלים משמעותיים בין הקיץ לחורף, עובדה המאפשרת תהליך יישון מהיר מהרגיל. גם ויסקי יפני וגם ממזקקת בוטיק – שילוב מנצח. ויסקי בעבודת יד יפנית…

שני מותגי ויסקי יפני מעניינים נחתו בדיוטי פרי:

White Oak Akashi Blended

בלנד עשיר ומורכב המיושן בין שלוש לארבע שנים. ויסקי מעניין, פירותי עם נגיעות של טעמי וניל ושוקולד. מיושן בחביות בורבון ובחביות חדשות. ויסקי יפני במיטבו

מגזין forbes בחר את White Oak Akashi Blended כאחד מעשרת מותגי הוויסקי היפני שחייבים לטעום.

44201221

Akashi Red Blended Whisky

הוויסקי השני שמגיע אלינו ממזקקת White Oak Whisky Distillery הוא דוגמא נפלאה לדיוק היפני. Akashi Red Blended Whisky הוא בלנד חלק וקל במיוחד אשר בעיני רבים הוא הוויסקי המושלם ללוות ארוחה יפנית. ויסקי שקל מאוד להתאהב בו.

טיפ להגשה: הדרך הפופולארית ביפן ליהנות מוויסקי נקראת מיזוארי Mizuwari – כוס גבוהה (Highball glass) מלאה עד הסוף בקרח, מנה של ויסקי יפני ותוספת מים עד לשפת הכוס. השילוב בין ויסקי למים מוכר לכל חובבי הוויסקי, אך היפנים לקחו את העניין צעד אחד קדימה ופשוט הוסיפו הרבה מים. בטעימה ראשונה זו אכן חוויה שונה ולא מוכרת, אך בהחלט מאפשרת להתחבר למשקה ולחוות את הוויסקי מכיוון חדש ומפתיע.

 

Hibiki Japanese Harmony

 

היביקי, בתרגום חופשי לעברית תהודה או הד, הוא בלנד עטור פרסים מבית היוצר של חברת סנטורי. מדובר באחת הבלנדים המוערכים כיום שיש לתעשיית הוויסקי היפני להציע המורכב ממאלטים משובחים משתי מזקקות המאלט של סנטורי – ימזאקי והאקושו.

Hibiki Japanese Harmony הוא בלנד חדש שהצטרף למשפחת היביקי. בלנד המסמל את ההרמוניה בין הטבע לאנשים. סימפוניה של מאלטים וגריין מהמזקקות של סנטורי (ימזאקי, האקושו וצ'יטה) שיושנו בחמישה סוגים שונים של חביות.

הוויסקי שבבסיסו מורכב בדומה לכל סידרת היביקי רק הפעם הצטרפו לתזמורת חביות עץ אלון יפני, חביות שרי ומעט וויסקים מעושנים. כשמו כן הוא – ויסקי מאוזן, חלק ומעט מתוק – מושלם ללוות ארוחה.

טיפ להגשה: מומלץ להגיש עם קוביית קרח גדולה. יצירת מופת יפנית…

Hibiki-Japanese-Harmony

 

..

צילום: יח"צ חו"ל

alcohol_974x160

 

azharot_alcohol

אהבתם? שתפו!