צונן ומשגע: יין ישראלי לבן ולא שגרתי - 4 המלצות - Duty Free Blog

צונן ומשגע: יין ישראלי לבן ולא שגרתי – 4 המלצות

איך הפכנו ממדינה של יין אדום למדינה של יין לבן? בקלות. בפרט עכשיו, כשהמעלות עולות - מתבקש לשתות כוסית קריר וצחורה – ואם אפשר מתוצרת כחול לבן.

יינות לבנים מישראל זוכים לציונים מרשימים ממבקרי היין ברחבי העולם, כך ששווה גם להביא אותם מכאן כמתנה לחברים ולמארחים בחו"ל. לרגל הקיץ – 4 המלצות ליין ישראלי לא שגרתי מהדיוטי פרי (ויש גם אחלה מבצעים!)

אז מה זה בעצם יין לבן?
לטובת מי שהתבייש לשאול עד עכשיו: יין לבן הוא תירוש ענבים שמיוצר דווקא מענבים ירוקים וחמוצים שלא מיועדים לאכילה – ממש לא מהסוג שאתם רואים אצל הירקן ובסופר (אבל יש יוצאי דופן. מייד נגיע אליהם).

בכלל מתבסס על ענבים ירקרקים. יין לבן

מה זה אומר שהיין יבש?
שרמת הסוכר המצויה בו נמוכה. דרגות היובש הנמוכה ביותר היא נטור וברוט שמשמשות ליינות מבעבעים. יבש הוא היין היא הדרגה הבאה ואחריה – חצי-יבש, שזה בעצם יין מתקתק ומשם – חצי מתוק ויין מתוק (מאד).

ענבים מקומיים (או במילים אחרות: לא רק שרדונה וגוורץ!)
זני הענבים הפופולרים ביותר בישראל ליינות לבנים יבשים הם שרדונה וסוביניון בלאן שמקורם בצרפת. בחצי יבשים מככב גוורצטרמינר שמכונה גם גוורץ ושמקורו באיזור ההררי של צפון איטליה – בגבול עם אוסטריה.

בשנים האחרונות, ניתן למצוא יותר ויותר יינות מזנים שונים, פחות מוכרים ולא פחות טובים, חלקם נמצאים איתנו כאן בישראל עוד מתקופת התנ"ך. שווה לשים מדי פעם את המוכַּר בצד ולנסות יינות שונים, כמו הרביעייה שלפניכם.

1. דלתון ספיישל אדישן 2015 לבן (יבש)
יין המיוצר בלעדית עבור ג'יימס ריצ'רדסון דיוטי פרי על ידי יקב דלתון, מהמוערכים והמדוברים ביקבי בישראל בשנים האחרונות. על היין אמון היינן הראשי גיא אשל, שהצטרף לכאן לפני כ-3 שנים אחרי לימודים והתמחויות ביקבים נבחרים בצרפת, אוסטרליה וקליפורניה.

יינן יקב דלתון, גיא אשל

אשל הצעיר הביא עמו רוח חדשנית ולא שגרתית ליקב ויוצר יינות בהשראה ים תיכונית. דלתון "ספיישל אדישן לבן" מורכב מ-100% ויונייה – ענב שפופולרי מאד ליינות האיכות של דרום צרפת (עמק הרון) שבמקרה של גדלו בכרם משגב עם, במרומי גליל העליון.

התוצאה – יין לבן ארומטי, עשיר בניחוח פרחים, שמוצע במחיר משתלם במסגרת מבצע 1+1 על אלכוהול ויינות נבחרים: 24.9$ לצמד בקבוקים. שווה.

2. רקאנטי מראווי 2016
מראווי הוא זן ענבי מאכל – זוכרים שאמרנו שנחזור אליהם? – שגדל באיזור עוד לפני הספירה, אז נחשבה יהודה לאחת מפרובינקיות היין הטובות והחשובות באימפריה הרומאית.

הודות לעובדה זו, שרד את הכיבוש האיסלאמי בארץ, אז נעקרו ונכחדו רובם המכריע של הגפנים ששימשו לגידולי יין בארץ ישראל. עד לפני כמה שנים, שימש העינב – שקרוי גם חמדאני – להכנת יינות על ידי הנזירים של מנזר בית לחם וכיום מייצרים ממנו גם יינות בשוק המסחרי.

ענבי מראווי של יקב רקאנטי (צילום: יעקב הניג)

הראשונים היו יקב רקאנטי והיינן גיל שצברג, שמובילים מהפכת זנים מקומיים ומטפחים כרמים קדומים שמנפקים תוצאות יוצאות דופן וגם זוכים לתהודה בינלאומית.

2016 הייתה השנה השלישית בה שוחרר יין מראווי – שנחשב אולי לבציר הטוב ביותר עד כה. יין נפלא, עם סיפור מרגש (ותווית יפה – גם זה חשוב כשקונים יין במתנה). גאווה מקומית שכיף לשתות בבית ועוד יותר כיף להעניק למארחים ולקולגות בחו"ל (35.9$)

מראווי של יקב רקנאטי. צילום: עמרי מירון

3. 5 סטונז – D vs. G
5 סטונז (five stones) הוא יקב חדש יחסית שהוקם בהרי יהודה (ליד ירושלים), איזור היין הנחשב כיום לאחד הטובים – אם לא הטוב ביותר – בישראל.

D vs. G הוא היין הלבן של היקב המורכב מתערובת זני ענבים מהכרמים הסובבים את גבעת ישעיהו, היישוב בו ממוקם גם היקב. ליבו של היין היבש הם ענבי גוורצטרמינר, שלרוב משמשים להכנת יינות יחסית מתוקים – וכאן יוצרים יין יבש ועשיר בטעמים (24.9$)

הדורים. היינות הלבנים של יקב Five Stones. צילום: מוטי פישביין

4. לוריא רוסאן
רוסאן הוא זן ענבים לא-מאד נפוץ בישראל, שמזוהה בעיקר עם תעשיית הצרפתית והיין הים תיכונית (ופופולרי באיזור הרמיטאז' המוערך, למי שמכיר ומוקיר).

יקב הבוטיק לוריא יצרו ממנו יין מקומי ארומטי ומוצלח. מקורו בענבים שגדלו באיזור הר מירון שבגליל העליון.

התוצאה: יין מורכב מחד אבל נגיש מאד בטעמו מאידך, מלא ניחוחות דבשיים. (25.9$, משתתף במבצע 3+1 על יין)

אהבתם? שתפו!