הרביעייה הפותחת לחג: 4 בקבוקי ויסקי מהדיוטי שאתם חייבים להכיר - Duty Free Blog

הרביעייה הפותחת לחג: 4 בקבוקי ויסקי מהדיוטי שאתם חייבים להכיר

השנה תתחדשו עם ויסקי מסעיר שאתם חייבים להכיר: רביעיית בקבוקי ויסקי יוצאי דופן שאפשר להשיג רק בדיוטי לרגל ראש השנה. בקיצור: ככה סוגרים ארוחה ואת השנה עם פינוק שכולו סטייל

ראש השנה הוא זמן נפלא להתחלות חדשות – ומה יותר מפנק מאשר להתוודע לוויסקי מסעיר באמת, שכיף לקנות לעצמך או להעניק במתנה למי שאוהבים בפרוס השנה החדשה? מהיפני המפתיע והוויסקי המעושן בגרסת הפיניש הנדירה – ועד לאירי (ג'יימסון) והסקוטי (ג'וני ווקר) המוכרים, בטוויסט שעוד לא הכרתם. קבלו אותם!

1. Jameson Deconstructed Series
ג'יימסון היה הוויסקי הבלנדד – כלומר, משקה המיוצר מתערובת של מספר תזקיקים – הראשון שזוקק באירלנד. המזקקה הוותיקה נוסדה עוד במאה ה-18, לפני מעל ל-200 שנה, אבל רק לפני כחצי מאה הם החלו לזקק את הוויסקי המפורסם והמעורבב שלהם.

השנה נוספה למבחר של ג'יימסון סדרה מפתיעה וייחודית: דקונסטראקטד (Deconstructed) – "המפורקת" בעברית. שלישיית בקבוקים שמכילים את אותם תזקיקים של הבלנד המקורי בדיוק, רק במינונים שונים. כך נוצרו בסדרה ג'יימסון בולד – עז טעם ובומבסטי יותר (Bold); ג'יימסון ראונד (Round) החלק והאלגנטי וכן ג'יימסון לייבלי (Lively), הקליל שכיף במיוחד לשתות כצ'ייסר.

את הסדרה הבלעדית אפשר להשיג בג'יימס ריצ'רדסון דיוטי פרי (42.9$ לבקבוק גדול של ליטר) או במארז מיוחד שכולל את כולן בבקבוקי 200 מ"ל כל אחד במחיר 36.9$. שווה ומיוחד.

ויסקי ג'יימסון - Jameson Deconstructed Series

ויסקי ג'יימסון – Jameson Deconstructed Series

2. אקאשי וויט אוק ויסקי
יפן היא יצרנית וויסקי חדשה יחסית (100 שנות ייצור זה מעט או הרבה? תלוי את מי שואלים), שהפכה ב-20 השנות האחרונות מקוריוז למעצמה זוכת פרסים.

וייט אוק סינגל מאלט הוא הוויסקי הנמכר ביותר של מזקקת הבוטיק אקאשי (Akashi White Oak). הבקבוק פחוס ועגלגל בעיצוב מינימליסטי ולא שגרתי, כמו רבים מהבקבוקים המגיעים מארץ השמש העולה.

הוויסקי עצמו נגיש בטעמו, צעיר ומלא חיונית ויושן בחביות שרי וברבן אמריקאי, שהעניקו לו מתיקות קלה ונעימה. תמורה מעולה לכסף! (49.9$).

ויסקי יפני - ווייט אוק סינגל מאלט של המותג אקאשי

ויסקי יפני – ווייט אוק

3. ג'וני ווקר – Johnnie Walker Blenders' Batch – Bourbon & Rye Cask Finish
מזקקת הענק הסקוטית היא אחת מיצרניות הוויסקי המעורבב (בלנדד) האהובות בעולם, שדואגת לספק בשנים האחרונות שלל מהדורות מיוחדות ומוגבלות לתזקיקיה  – אם בטוויסטים על הסדרות הקיימות או, כמו כאן – בפיניש שונה ויוצא דופן.

בלנדרס באץ' (Blenders' Batch) היא סדרה מצומצמת שנוצרה בהשראת התוצרים שהמערבבים של המזקקה היו שומרים לעצמם.

המהדורה שיצאה לא מזמן בסדרה מגישה ויסקי שיושן בחביות ששימשו קודם לכן ליישון וויסקי אמריקאי – ברבן וכן שיפון (Rye). בתוצאה מככבים התווים שמאפיינים אותם ולסקוטש ניחוחות מודגשים של וניל לצד קרמל ואפילו דבש. 59.9$ – בלעדי בדיוטי כבר אמרנו?

 

ג'וני ווקר - Blenders' Batch

ג'וני ווקר – Johnnie Walker Select Casks – Rye Cask Finish

 

4. לאפרויג – Laphroaig Malt Scotch Whisky PX Case
ולקינוח: הסינגל המאלט המעושן שכל חובב וויסקי מכיר – עם טוויסט מגניב. פיניש הוא מושג שמתייחס לזמן שהייה סופי של הוויסקי בחביות אחרות, לרוב ייחודיות ועם טעם מודגש. מותגים רבים משיקים בשנים האחרונות את התזקיקים הנודעים שלהם בגרסת פיניש יחודית שמוציאה מהם טעמים שונים ומעניינים. במבחר אפשר למצוא חביות בירה (לרוב IPA או בירות מתקתקות אחרות), חביות ברבן אמריקאי, וויסקי שיפון ועוד.

שרי ספרדי היא הידועה והמוכרת שבהם. לאפרויג משתמשים כאן בחביות של פדרו חימנז – השרי המתוק ביותר ומהאיכותיים שבהם – המכונה באנגליה וארה"ב בקיצור ובחיבה PX. הפיניש בחביות אלו מוסיף לסינגל מאלט המעושן מתיקות עדינה ומורכבות לא שגרתית.

 

ויסקי לאפרויג

ויסקי לאפרויג – Laphroaig Malt Scotch Whisky PX Case

אהבתם? שתפו!