Berry bros & rudd – ליהנות מהטעמים של בית המלוכה הבריטי - Duty Free Blog

Berry bros & rudd – ליהנות מהטעמים של בית המלוכה הבריטי

לא מעט חברות אלכוהול התחילו את דרכן כסוג של "מכולת", מזקקה או בית עסק קטנטן. כמו אותו ילד בן 15 שפתח חנות מכולת למסחר תבלינים ומשקאות בקילמרנוק שבסקוטלנד, ערבב שם עלי תה, לאחר מכן הוא התחיל לרכוש ולערבב סוגי וויסקי ומכר את הבלנד תחת שמו: הבלנד של ג'ון ווקר או ג'וני ווקר.

גם היום קיימים כמה עסקים שעדיין מתפקדים בתור בתי-מסחר שהנם בבעלות פרטית ואפילו נמצאים במקום מושבם המקורי – רחוב סט ג'יימס המפורסם בלונדון בו נמצאים בתי המסחר הוותיקים ליינות ואלכוהול, כגון 'ג'סטוריני אנד ברוקס': צמד סוחרים – האחד איטלקי והשני סקוטי – שהוציאו מבית המסחר בלנד של וויסקי שנקרא בראשי התיבות של שמותיהם  J&B.

חנות בארי ברארדרס אנד רוד - אווירה.jpg

המפורסם מבין בתי המסחר של הרחוב הידוע הוא  BBR או בשמו המלא Berry bros & rudd . ועכשיו קצת היסטוריה – 1968 היא השנה בה נפתחה החנות על ידי האלמנה בורן, כאשר מתקופת המלך ג'ורג' השלישי והלאה (עד היום) החנות הפכה להיות ספק היין של בית המלוכה הבריטי, ובהמשך סיפקה לו מוצרים נוספים כגון קפה, תה ועוד.

BBR

חנות האלכוהול היום. עדיין הספק רשמי של בית המלוכה האנגלי… (צילומים: יח"צ)

עם השנים החברה גיוונה את תחומי פעילותה והחלה לפעול גם כ"בורסת יין" המתמחה בחיזוי ורכישת יינות עתידיים ומכירתם בזמן הנכון. וזה עוד לא הכל – בשנת 1995 היא הייתה לחברה הראשונה שאפשרה רכישה אונליין והקימה אתר לסחר ביין. כיום העסק ממשיך להיות מנוהל על-ידי בן המשפחה סיימון בארי, וכולל משרדים במקומות שונים בעולם, כאשר המשרד המרכזי עדיין נמצא בחנות המקורית 'סט ג'יימס מספר 3'.

ועכשיו הגיע הזמן לשתות. הנה כמה מהמוצרים הייחודיים של החברה שאפשר למצוא בדיוטי פרי ג'יימס ריצ'רדסון וגם בשוק המקומי:

CUTTY SARK

בשנת 1923 יצר בארי בראדרס וויסקי סקוטי שנועד לכבוש את השוק האמריקאי, שנקרא על שם ספינת סוחר מסוג קליפר שנחשבה למהירה בתקופתה וציורה מופיע עד היום על הבקבוק. פירוש השם CUTTY SARK  הוא תחתוני נשים קצרצרים. את הבלנדד וויסקי מרכיבים בעיקר ממאלטים מאזור ספייסייד שהראשי מבניהם הוא גלנרות'ס יחד עם גריין וויסקי טוב וקל. הוויסקי "מחותן" בחבית במשך 6 חודשים ועובר תהליך סינון קל על מנת לשמור על כמה שיותר טעמים.

מחיר בדיוטי פרי: 24.90 $

cutty-sark-blend

NO.3 LONDON DRY GIN

 

ה'לונדון דריי' הוא ג'ין  יבש ורענן שמתאים להכנת מרטיני קלאסי. הוא מזוקק במזקקה הולנדית משפחתית בת 300 שנה בדודי זיקוק עתיקים. לאחר זיקוק הדגנים מושרים בנוזל שישה מרכיבים בוטניים כמו ערער, זרעי כוסברה, זרעי הל, שורש אנג'ליקה, וקליפות תפוזים ואשכוליות מיובשות מספרד. אגב, הג'ין נקרא על שם כתובתה של החנות ברחוב סט ג'יימס, ועל הבקבוק מוטבע מפתח עתיק שהיה המפתח לחדר הסודי בו סחרו מנהלי החברה במשקאות.

מחיר בדיוטי פרי: 69.90 $

no3

KING GINGER

בשנת 1903 נהג המלך אדוארד ה VII לצאת לטיולי בוקר ב"כרכרה ללא סוסים"– אחד מאותם אוטומובילים ראשונים. כדי להילחם בצינת הבוקר ולשמור על בריאותו של המלך רקח רופאו האישי, בעזרת חברת  Berry bros & rudd, ליקר מעניין המבוסס על שורש הג'ינג'ר לו נוספו שמנים המופקים מלימון, שנחשב לבעל תכונה מחממת.

מחיר בדיוטי פרי: 49.90 $

king

THE GLENROTHS

בשנת 1879, החל לזרום התזקיק הראשוני מדודי הזיקוק של מזקקת גלנרות'ס. הוויסקי, המגיע מאזור הספייסייד שבצפון-סקוטלנד שנחשב למרכז של מזקקות הסינגל מאלט הסקוטי, ידוע באופיו המלא, גופו העגול ובטעמיו העשירים והפירותיים שהם תוצאה של שימוש בשעורה מובחרת הגדלה באזור ובשילוב יישון בחביות אלון אמריקאי ואלון ספרדי.

המזקקה נחשבת לחלוצה בעבודה  בשיטת הווינטג' – הוויסקי מבוקבק כשהוא מוכן ועל גבי הבקבוק מצוינים גם תאריך הכנסתו לחבית וגם תאריך הביקבוק. כך יצרו בגלנרות'ס מגוון רחב של סינגל מאלט משנים שונות, עם ניואנסים מגוונים, תוך שמירה על האופי והמסורת של המזקקה. המגוון והטעמים העמוקים ועשירים מאפשרים לכל שתיין למצאו את הסוג שמתאים לו, בין אם הוא מתקדם או מתחיל.

מחירים בדיוטי פרי: 649 $ – 59.90 $

glenrithes

*המחירים וההטבות נכונים ליום העלאת הכתבה

azharot_alcohol

alcohol_974x160

אהבתם? שתפו!