לאף אחת אין ריח כמו שלך: קוקטייל בשמים - Duty Free Blog

לאף אחת אין ריח כמו שלך: קוקטייל בשמים

איך יוצרים ניחוח ייחיד מסוגו? כך תהיי מיקסולוגית של בשמים ותצרי ניחוח יחודי שהוא רק שלך! המטרה בשלב כמה בשמים יחד על הגוף הוא ליצור ניחוח אופייני וייחודי רק לך. רק צריך להקפיד על כמה כללים קטנים:

ריבוד
השיטה הטובה ביותר לערבוביה היא שיטת השכבות. בדיוק כמו כשמתלבשים בקור עז וחושבים היטב על כל שכבה וכיצד היא תתאים לזו שמעליה, כך גם בעולם הבישום. אני בטוחה שכל מה שעובר לכן בראש כרגע הוא התזה בצד ימין של בושם אחד והתזה בצד שמאל של בושם אחר. אז זהו שלא.

את השכבה הראשונה של הבושם נקדיש לבושם קליל ורענן יחסית באופן מפוזר על הגוף, אותו מומלץ להתיז על שמן גוף או קרם גוף שמרחתן לפני כן שלוכד את הריח. את הבושם השני, המעט יותר דומיננטי מומלץ להתיז כמה דקות מאוחר יותר על נקודות הדופק בלבד. והנה לכם מיקס של ריח ייחודי לכן.

הרמוניה
הכלל החשוב ביותר שיגרום למיקס הבישום שלכן לעבוד הוא לבחור בשמים מאותה משפחת ריחות. מה זה אומר? לא צריך לבדוק את עץ השורשים של כל בושם כמה דורות אחורה, אבל בהחלט כדאי לברר האם מדובר בבושם פירותי, עצי, בבושם חמצמץ או אוריינטלי כבד, ולבחור שניים או אפילו שלושה סוגי מיקסים מאותה המשפחה. אין פה דיוק מתמטי, אז אל תבהלנה, מדובר ב"פחות או יותר". אם אתן מעיזות ורוצות ללכת צעד אחד קדימה, נסו לערבב בין המשפחות אבל תעשו זאת קודם כל בבית כדי לוודא שאתן שלמות עם הניחוח ועם התוצאה.

למיטיבות לכת
כדאי לשלב בין או דה טואלט לאו דה פרפיום ולמתקדמות מומלץ ללכת גם על שילובים של שלושה או ארבעה בשמים. קחו את הזמן, החורף עוד ארוך. ואין כמו חורף כדי לעטות שכבת ריחות דומיננטית נעימה ומחממת.

כדי להיות שפנת ניסיון מדופלמת החלטתי לקחת על עצמי את משימת הערבוב הראשונה שלי ולהעז. אלו הבשמים שהחלטתי לערבב:

212 – קרולינה הררה VIP רוז – בושם הסתיו האולטימטיבי שלי מזה שנים

212 VIP Rose קרלוינה הררה

אחרי התזה ספורדית על הגוף, הלכתי על בושם הערב שלי, טרזור של לנקום, אותו התזתי בנקודות הדופק

בושם Treson Midnight Rose

ראיתי כי טוב, וכעבור שעתיים כשעוד ניחוח הבשמים מלווה אותי ביום העבודה, התזתי את אינפיוז'ן איריס של פראדה,

בושם Infusion Iris של פראדה

פראדה הוא הבושם שיש לי בגרסה מוקטנת בתיק. שהוא בעצמו אגב מיקס אנד מאץ' של ריחות וסוגים. שוב התזה ספורדית של כמה שפריצים כדי "להניע את הניחוח". "מה שמת"? שאלו אותי לפחות שלושה אנשים. "טליה או דה טואלט" עניתי…

המלצות לקוקטיילים נוספים של בשמים:

אם אתן רוצות לשמר את תחושת הקיץ והים, על אף שעונת הרחצה הסתיימה:

דולצ'ה גבאנה לייט בלו עם ניחוח הוורדים, וניחוח היסמין וסחלבים של ויקטור אנד רולף יעשו בהחלט את העבודה

בושם בדיוטי פריהקוקטייל החורפי המושלם:

ברברי הלונדוני עם גוטייה הקלאסיק. ואם אתן ממש אמיצות וחורפיות, תוסיפו אחרי שעה שעתיים את המודרן מיוז של אסתי לאודר

בושם My Burberry

טרנדים נוסף במיקסולוגיה של הבישום היא בחירה בבשמים שכבר בתוכם קיימת ניגודיות בין העדין לדומיננטי במארז אחד.

את יוצאת בבוקר ומזליפה את הניחוח הלבן, העדין הפירותי והרך ובערב את עוברת לדומיננטי יותר, מחשמל, ובאווירת חיי הלילה. NYLON הוא בדיוק המותג המתאים המגיע במארז של שני בשמי 50 מ"ל, אחד עם ניחוח יום והשני עם ניחוח הלילה. כמובן שאפשר לשלב בין הניחוחות ולעשות מיקס בכל שעה שתרצי.

בשמים של המותג NYLON בדיוטי פרי
אהבתם? שתפו!