ג'ין, לא מה שחשבתם: 6 המלצות - Duty Free Blog

ג'ין, לא מה שחשבתם: 6 המלצות

למרות התדמית המחוספסת שיש לו בקרב רבים עד היום, מאחורי שמו של המשקה ג'ין מסתתר עולם שלם של טעמים ומורכבויות. ג'ין היא אחת מקטגורית המשקאות הצומחת בעולם - ולא סתם. כיף לשתות אותו בקוקטיילים מושקעים - שצוברים פופולריות להכנה בבית - וגם כצ'ייסר בברים. כמה המלצות למי שרוצה להכיר יותר לעומק את עולם משקאות הג'ין.

מה זה ג'ין? אלכוהול שמתובל בגרגרי ערער – ג'וניפר בלועזית, שגם העניקו לו את שמו. כל מותג מוסיף לג'ין מרכיבי תיבול שונים והשמיים הגבול.

6 מותגים ששווה להכיר:

ג'ינארטה – Ginarte
ג'ין חדש דנדש בישראל, שכולו שיר אהבה לכל מה שנפלא באיטליה. ג'ינארטה נולד בטוסקנה, בהשראת האמנים הגדולים של חבל הארץ הזה. הבקבוק היפהפה מעוצב בהשראת גוש השיש הבתולי של הפסלים הגדולים של הרנסנס וקנבס הציור העירום של הציירים. בצדו הצר של הבקבוק מתנוססים יצירות אמנות במהדורה מוגבלת ומשתנה, שהופכים כל בקבוק ליצירת אמנות כשלעצמה.

המשקה עצמו מתובל בגרגירי ערער פרא מטוסקנה, מחטי אורן אלפיני ממרומי ההרי האפנינים ובשלל פרחים נדירים מאיטליה, ששימשו ציירים לצביעת ציורים: אינדיגו, למשל, שהעניק את הצבע הכחול והעז לציורי רנסנס רבים.

התוצאה: ג'ין חלק ומורכב מאד, שנפלא לשתות נקי, או כשדרוג לקוקטיילים מושקעים. אפשר גם בג'ין-טוניק כמובן. להשיג בג'יימס ריצ'רדסון דיוטי פרי.

טנקרי – Tanqueray
לונדון דריי ג'ין קלאסי (ז'אנר הכנה שקרוי על שם בירת אנגליה, שהיא גם המשקה הבלתי מעורערת) בבקבוק איקוני שעוצב, לפי סיפור ידוע, בהשראת ברזי הכיבוי של בריטניה.

טנקרי ג'ין מככב על מדפי חנויות המשקאות ברחבי העולם כבר 150 שנה ומתובל בזרעי כוסברה, שורש אנג'ליקה, נגיעת ליקריץ וכמובן ערער. הוא מתאים במיוחד להכנת ג'ין טוניק איכותי.

עוד בהמלצות השימוש: כמרכיב בקוקטייל המיתולוגי לסט וורד (Last Word), שם הוא מתאזן יחד עם המורכבות של ליקר השרטרז, מתיקות המרסיקנו וחמיצות מיץ הליים.

המתכון, למי שרוצה להכין בבית, קל להפתיע – יוצקים לשייק 25 מ"ל מכל אחד מארבעת המרכיבים האלו, משקשקים עם הרבה קרח ומסננים לכוס נמוכה (לואו בול), בלי שום עיטור מיותר והתחכמויות.

המחיר:  29$ לליטר בדיוטי פרי.

צילום של בקבוק לונדון דריי ג'ין טנקרי

צילום של בקבוק לונדון דריי ג'ין טנקרי

בוטניסט – The Botanist
ג'ין סקוטי צעיר יחסית – שהושק רק בתחילת העשור הנוכחי וזוכה מאז לפופולריות מרשימה הודות לייחוס המשפחתי. בוטניסט מזוקק בסקוטלנד על ידי מזקקת וויסקי באי איילה (Islay) שבו מזקקים גם את לאפרויג, לגאוולין וארדברג.

בעוד הוויסקים שמקורם באיילה מעושנים מאד, הבוטניסט – שמתובל בלא פחות מ-22 מרכיבים מקומיים מהאי (בקטיף ידני) – עדין מאד. נמכר באופן בלעדי בג'יימס ריצ'רדסון דיוטי פרי.

המחיר: 39.90$ לבקבוק גדול במיוחד של 1 ליטר

בקבוק ג'ין בוטניסט סקוטי

בקבוק ג'ין בוטניסט סקוטי

נאמבר 3 – No. 3
ג'ין הקרוי על שם הבית השלישי ברחוב סיינט ג'יימס בו ממוקמת חנות האלכוהול והיין המיוחסת ביותר בלונדון, והנחשבות בעולם כולו – האחים ברי (Berry Bros.), מספקיות היין למלכת אנגליה, שפועלת ברציפות כבר מהמאה ה-17. מלבד אליזבת' השנייה, בין לקוחות החנות אפשר למנות את מיטב מסעדות העיר.

נאמבר 3, אותו הם רוקחים מזה כמה שנים בשיתוף מזקקה הולנדית, נולד כדי להתאים לקוקטייל הג'ין הקלאסי דריי מרטיני (המוגש בכוס האלגנטית והידועה עם זית). זהו ג'ין לימוני ורענן מאד שיחמיא מאד לשתייה בצ'ייסרים ואפילו לג'ין טוניק איכותי במיוחד, רצוי עם טוניק משובח. מתנה נפלאה למביני עניין!

המחיר:  49.90$ ל-700 מ"ל

ג'ין נאמבר 3 - No.3

ג'ין נאמבר 3 – No.3

בומביי ספיר ובומביי ספיר לימיטד אדישן – Bombay Sapphire Laverstoke Mill Limited Edition
בומביי ספיר הוא אחד מיצרני הג'ין החביבים עלי. הוא נולד רק לפני 30 שנה בלונדון – אלא מה! – וקרוי על שם הספיר היפהפה "סטאר אוף בומביי" שניתן לכוכבת הסרטים האילמים מרי פיקפורד על ידי בעלה דאגלס פיירבנקס לפני קרוב ל-100 שנה.

הגרסה הקלאסית של בומביי ספיר משמשת אותי ליצירת קוקטיילים רבים ב"קפה הנוי" (בין השאר מז'אנר הג'ין אנד ג'וס ובשילוב מיצים טבעיים).

בומביי ספיר וברקע המזזקה החדשה בהמפשייר

בומביי ספיר וברקע המזזקה החדשה בהמפשייר

בקבוק הלימיטד אדישן, שנמכר באופן בלעדי בג'יימס ריצ'רדסון דיוטי פרי, הוא גרסה נדירה לאספנים.

הוא מעוצב וקרוי על שם המזקקה של בומביי ספיר בהמפשייר ומעוצב בהשראת ארמון הזכוכית בו מגדלים את הצמחים השונים המשמשים לתיבול המשקה. אל המתכון הקלאסי נוספים מרכיבים מאותו ארמון כשהתוצאה יפה לעין מחד ומיוחדת בטעמה מאידך. להשיג באופן בלעדי בג'יימס ריצ'רדסון דיוטי פרי.

המחיר: $169.90 ל-700 מ"ל ו-32.9$ לליטר לגרסת הלונדון דיי ג'ין הקלאסית

בומביי ספיר לימיטד אדישן - Bombay Sapphire Laverstoke Mill Limited Edition Gin

בומביי ספיר לימיטד אדישן – Bombay Sapphire Laverstoke Mill Limited Edition Gin

אהבתם? שתפו!