ג'ין בבקבוק: הכל על המשקה שמסעיר את הארץ! - Duty Free Blog

ג'ין בבקבוק: הכל על המשקה שמסעיר את הארץ!

כל מי שמגיע לגיל בו מותר לשתות כבר מכיר אותו ככוכב של אחד הקוקטיילים הקלים והאהובים ברפטואר של כל מסיבה, חתונה ובר. ג'ין הוא המשקה המדובר ביותר בשנה האחרונה בברים ברחבי הארץ - וממש לא רק בג'ין טוניק. ג'ין אפשר לשתות גם כצ'ייסר וכמובן שבקלאסיקות בר כמו נגרוני. הכל על המשקה השקוף והמיוחד שמכבב בדיוטי פרי - מהג'ין האיטלקי המדובר ועד לג'ין סקוטי יוצא דופן

אז מה זה בעצם ג'ין? משקה אלכוהולי שקוף, בדיוק כמו וודקה, שבשונה ממנה מתובל בגרגרי ערער – ג'וניפר באנגלית – שגם נותנים לו את שמו. בנוסף לערער, כל יצרן מוסיף לתערובת התיבול של הג'ין תבלינים יחודיים – קליפות אשכולית, מלפפון, עלי כותרת של שושנים ופלפל שחור למשל.

מלבד בג'ין-טוניק, הג'ין צובר בשנים האחרונות תאוצה גם כבסיס לקוקטיילים קלאסיים כמו נגרוני, וגם – בעיקר בברים תל אביביים ובחתונות (זו העונה!) כצ'ייסר.

ג'ין נולד לפני כבר קרוב ל-1,000 שנים בהולנד ונחשב במשך מאות שנים למשקה קשוח ומחוספס של חיילים וימאים. עם זאת, בשנים האחרונות הג'ין נהנה מחיים חדשים כמשקה פרימיום – הנדריקס למשל.

כעת מגיע לג'יימס ריצ'רדסון גם ג'ינארטה (Ginarte), ג'ין איטלקי בבקבוק יפהפה, בהשראת עולם האמנות של פירנצה ובתיבול יוצא דופן של מחטי אורן טוסקניים מהרי האפנינים, ערער פרא מטוסקנה וגם פרחים נדירים.

 

ג'יאנרטה מיועד לשתייה נקי, כמו רבים מבקבוקי הג'ין פרימיום, או לשדרג קוקטיילים כמו נגרוני וכמובן ג'ין וטוניק, רצוי לצד טוניק איכותי.

עוד 2 מותגים בלעדיים ששווה במיוחד לחפש ונמצאים כאן, בחנות ג'יימס ריצ'רדסון דיוטי פרי (בה מבחר האלכוהול הגדול בישראל):

בוטניסט – The Botanist
הג'ין הנחשק בבקבוק השקוף והיפהפה, מהמדוברים בעולם הודות לייחוס (הסקוטי!), נולד רק לפני 6 שנים. הוא מזוקק על על ידי מזקקת וויסקי  שממוקמת באי איילה (Islay) שבו גם מזקקים את לפרויג, לגאוולין וארדברג (כולם מעושנים מאד, אגב – בשונה מהג'ין העדין יחסית).

בוטניסט מתבסס על 22 מרכיבים מהאי שנקטפים באופן ידני. התוצאה הסופית נעימה ומורכבת, משקה שכיף לשתות בקוקטיילים ויותר מזה – לבד, בכוס נמוכה (לואו בול) ועל קוביות קרח. המחיר: 39.90$ לבקבוק גדול במיוחד של 1000 מ"ל.

בקבוק בוטניסט ברקע פרחים ועלים

בקבוק הג'ין בוטניסט על רקע עלים ופרחים. צילום: יחסי ציבור

קרוקסלנד – Cruxland Premium Gin
כשמו כן הוא: ג'ין פרימיום אמיתי מדרום אפריקה שהכי כדאי – כמו בוטניסט – לשתות מצונן ועם קרח בכוס לואו בול נמוכה.

ההשראה והייצור אפריקאים ומלבד ערער, הג'ין הזה (שגם הבקבוק מזכיר ספארי אפריקאי יותר מאשר את לונדון כמו רוב בקבוקי הג'ין) מתובל גם בעלי תה רויבוש דרום אפריקאי ופטריות כמהין (!) ממדבר קלהרי שבנמיביה. שונה ומיוחד.

המחיר: 29.90$ ל-750 מ"ל.

רקע לבן ובקבוק ג'ין קרוקסלנד

בקבוק ג'יו קרוקסלנד על רקע לבן. צילום: יחסי ציבור

 

למתקדמים: נגרוני
המתכון המיתולוגי והקל ביותר להכנת נגרוני שאנחנו מגישים בבר המסעדה של פאסטל (בגן הפסלים של מוזיאון תל אביב לאמנות) וגם בבר הסודי שלנו בתוך המסעדה – הקוקון בר (Cocoon Bar)

המרכיבים לכוס אחת:
30 מ"ל ג'ין – רצוי בוטניסט
30 מ"ל קמפרי
30 מ"ל ורמוט אדום (מרטיני או צינזנו רוסו)

הכנה:
מוזגים את כל המרכיבים לכוס הגשה נמוכה. מערבבים הכל יחד בכפית ארוכה, רצוי בכזו ספירלית של ברמנים במשך 20 שניות ויחד עם הרבה קרח. מגישים כך או מסונן וללא הקרח. משקיענים יכולים לעטר את הכוס בסליל מקליפת תפוז.

תמונה של בר עם שולחן וכיסאות בר ומעל מדף ובו משקאות מגוונים

תמונה של שולחן בר עם כיסאות בר ומעל מדף של משקאות אלכוהוליים. צילום: יחסי ציבור

אהבתם? שתפו!