הבנות על הבנים (לפחות כשזה מגיע לבשמים!) - Duty Free Blog

הבנות על הבנים (לפחות כשזה מגיע לבשמים!)

צעדת הנשים הוורודה, ערב השבעת נשיא ארצות הברית הנבחר, הציתה טרנד אופנתי חדש – הטרנד הפמיניסטי שכולו העצמה נשית. חולצת ה-T שהשיק בית האופנה דיור (Dior), הנושאת את הכיתוב "We should all be feminist"  (בתרגום חופשי – "על כולנו להיות פמיניסטיות"), נתנה לטרנד הזה את החותמת ומשם הדרך לשערי המגזינים ותצוגות אופנה אחרות היתה קצרה.

מצאתי את עצמי חושבת על ההבדלים המגדריים בפרט ועל הנשיות בכלל ברגע של שיטוט בחנות ג'יימס ריצ'רדסון – דיוטי פרי, כשטסתי לשבוע האופנה בפריז.

לפתע, ההבחנה בין המינים נראתה לי מיותרת וחשתי סקרנות ביחס לעולם הניחוחות של בני המין השני. שהרי אם כולנו פמיניסטיות, לבטח ישנם בשמים גבריים המתאימים לנשים. במילים אחרות – אם כבר מצויה חלקה טובה בדשא של השכן – למה לא לעצור לפיקניק..

בתמונה: דוגמנית ישובה על ספה צהובה, לצדה שולחן עליו מונחים בשמי הגברים השונים. צילום: יחסי ציבור

בתמונה: דוגמנית יושבת על ספה לצדה שולחן זכוכית עליו מונחים הבשמים שיסוקרו בכתבה. צילום: יחסי ציבור

סקרתי את דוכני הבשמים הגבריים במשך שעה ארוכה, בחנתי, בדקתי, ריססתי, הרחתי ודקה לפני שהסתחררתי, הצלחתי לאתר מקבץ ניחוחות מפתיע שיחמיא לכל אישה. קבלו את הרשימה –

Black Orchid  של Tom Ford – אני מודה שכל דבר שטום פורד יוצר או רוקח זוכה אצלי באופן מיידי להערכה רבה. החל מעיצוב הבקבוק הקלאסי ועד לניחוח המהפנט, טום פורד פשוט יודע מזה סטייל. הבושם מאופיין בתערובת ריחות חושנית של סחלב שחור ותבלינים כמו שוקולד מריר, ענבר ווניל.

בתמונה: דוגמנית אוחזת בקבוק בושם מבית טום פורד. צילום: יחסי ציבור

בתמונה: דוגמנית מחזיקה בידה את הבושם בלאק אורכיד מבית טום פורד. צילום: יחסי ציבור

בושם Armani Code מבית  Giorgio Armani – אמנם מוגדר כבושם גברי כבעל נינוח תערובת תבלינים אוריינטליים, אך ניחוחות הלימון, אניס ופריחת הזית המאפיינים אותו כבשו אותי מיד.

בתמונה: ידי הדוגמנית מתיזות בושם. צילום: יחסי ציבור

בתמונה: דוגמנית מתיזה על ידה בושם מבית ארמני לגבר. צילום: יחסי ציבור

Aqva Marine מבית Bvlgari – בושם מעודן ובעל נינוח סבוני שהפתיע אותי במיוחד. ניחוחות ההדרים המאפיינים אותו בשילוב עם לבנדר מעודן ואמבר הזכירו לי בשמים נשיים ומעודנים שניתן למצא בקלות על המדפים המיועדים לנשים.

בתמונה:  דוגמנית מחזיקה בידיה את הבושם אקווה מרין לגבר. צילום: יחסי ציבור

בתמונה: ידי דוגמנית המחזיקה בושם לגבר מבית בולגרי. צילום: יחסי ציבור

בסיום הביקור, ברגע של הארה והתרוממות רוח, כשכבר חשבתי שהרחתי הכל, ניגשה אליי עדייה, התמירה והיפה, והציעה את עזרתה. לפתע חשתי מבוכה… לכי תסבירי שבגלל שדונלד טראמפ נשיא ארצות הברית את רוצה בושם גברי. אך עדייה חייכה חיוך מזמין ולא יכולתי שלא להתמסר. אז סיפרתי לה. שפתיה העלו חיוך והיא השיבה – "יש לי את מה שאת מחפשת!"

היא הובילה אותי לדוכן בשמים של מותג שלא הכרתי, שלפה בקבוקון יוקרתי הנושא את הכיתוב "1977" וריססה באוויר. "וואו!" חשבתי לעצמי, "הגברת הזאת יודעת על מה היא מדברת!"

בתמונה: דוגמנית אוחזת בידה את הבושם ומריחה את ריחו. צילום: יחסי ציבור

בתמונה: דוגמנית מריחה את הבושם מבית לליק. צילום: יחסי ציבור

מדובר בבושם Fruits du Mouvement של חברתLalique בעל ארומה פירותית במיוחד, שנרקח מאוסף ניחוחות מענגים כמו מנדרינה ותפוז, יסמין, שזיף ונגיעות קינמון, שריחו חלומי.

זהו – עוד מהפכה פמיניסטית הושלמה בהצלחה. לי רק נותר לחכות ולראות מה יהיה הטרנד הבא..

לאתר Pre Order של הדיוטי פרי

בתמונה: ידי הדוגמנית המחזיקה את הבושם ביחד אחת ובשניה את אריזתו. צילום: יחסי ציבור

בתמונה: דוגמנית מחזיקה את הבושם ביחד אחת ובשניה את האריזה שלו. צילום: יחסי ציבור

 

 

אהבתם? שתפו!