מוציאים את החיטה מהכוסות - Duty Free Blog

מוציאים את החיטה מהכוסות

הגוף נמלא בחשק בלתי נשלט להירדם שנייה אחרי שאוכלים פסטה? אתם לא לבד. לחם, בירה ושאר המאכלים והמשקאות שמתבססים על חיטה ודגנים הם חבריהם הטובים של בני האדם מאז שחר האנושות. ועדיין - בשנים האחרונות, רבים בוחרים להפחית את צריכתם ואת צריכת הגלוטן. תזונה נטולת גלוטן הפכה לדרך חיים עבור רבים. בין אם בגלל דיאטה, בגלל אלרגיות וצליאק או סתם כי אכילתו גורמת לתחושת עייפות מכבידה, חלבון הדגנים שמצוי בדגנים ובחיטה (גלוטן) מפנה את מקומו לטובת מוצרים שמסתדרים יפה מאד גם בלעדיו.

מה עושים הנטולים כששלושה מהמשקאות האלכוהוליים הפופולריים ביותר בישראל – בירה, וודקה וויסקי – מתבססים על דגנים? האפשרות המענגת ביותר היא להשתדרג למשקאות מעולים שלא מכילים מוצרים על בסיס דגנים או חיטה.

6 משקאות שווים במקום וויסקי, בירה ושאר החברים מהמבחר של דיוטי פרי ג'יימס ריצ'רדסון

1. קוניאק סינגל דיסטלרי, מרטל
2 נוזלים אלכוהוליים שקופים ומזוקקים מתיישנים במשך שנים בחביות עץ שמעניקות להם חלק מכריע מהטעם ומהצבע. אחד מהם הוא קוניאק והשני – וויסקי. ההבדל בין שני התזקיקים המפורסמים הרבה פחות תהומי ממה שנהוג לחשוב, אפילו במבחן התוצר הסופי. לראייה: קיימנו כאן מבחן טעימה עיוורת והתוצאות הפתיעו אפילו טועמים מנוסים.

קוניאק נהנה בשנים האחרונות מתחייה מחודשת. הוא נמזג בברים ובמועדונים כצ'ייסר וגם משמש כמרכיב בסיס בקוקטיילים מיתולוגיים. שלא כמו וויסקי, הוא גם לא מכיל חיטה. מרטל סינגל דיסטלרי היא התשובה האלגנטית לסינגל מאלט וויסקי. קוניאק שמתבסס על תזקיק ממזקקה אחת בלבד, בדיוק כמו סינגל מאלט סקוטי. שווה.

בקבוק מרטל VS סינגל ויניארד

בקבוק מרטל VS סינגל ויניארד

2. קוואלי "Passover"

מרבית משקאות הוודקה מתבססות על שעורה וחיטה (ומיעוטן – על תפוחי אדמה). קוואלי "Passover" במהדורה המיוחדת לפסח לא מכיל אף אחת מהם והוא כמובן כשר לחול המועד. הבקבוק יפה – הטעם חד כמו תמיד עם קוואלי – ומשתלב מעולה בקוקטיילים.


3. ג'ין עכו של מזקקת יוליוס
עכו, הג'ין הישראלי של יוליוס, לא רק שנהנה מטעם מעולה ומתיבול ייחודי של תבלינים מהגליל, הוא גם אחד מסוגי הג'ין היחידים בעולם שמתבססים על ענבים ולא מכיל דגנים. כיף לשתותו אותו כבסיס לקוקטייל – נניח ג'ין וטוניק – או סתם ככה, בכוס קטנה ולבד.

ג'ין עכו של מזקקת יוליוס (צילום: יחסי ציבור)

2. במקום וודקה #2: וודקה טיטו'ס (Tito's)
עוד אופציה מעולה במקום וודקה היא.. וודקה נטולת גלוטן. טיטו'ס היא מזקקה צעירה מבירת ההיפסטרים האמריקאית אוסטין שבטקסס.

הוודקה שמייצרים כאן מתבססת על 100% תזקיק תירס צהוב, שמשמש גם ליצירת וויסקי בטנסי וקנטקי (ברבן, למשל) והיא נהנית מפופולריות בארצות הברית בזכות העובדה שמכילה 0% גלוטן.

ואיך הטעם? חלק וארומטי מאד. משקה שכיף לשתות קר ונקי, או בקוקטייל אול אמריקן למונייד – עם מיץ לימון וסוכר

קוקטייל אול אמריקן למונייד על בסיס וודקה טיטוס

קוקטייל אול אמריקן למונייד על בסיס וודקה טיטוס


3. במקום בירה: עראק ענבים של קעוואר
חוץ מיין – התשובה האידאלית לבירה – את הבירה הקרה אפשר להחליף בחול המועד ובכלל במשקה לא פחות פופולרי והרבה יותר ישראלי.

העראק הנצרתי של קעוואר מככב בדיוטי פרי לא סתם – מדי שנה הוא זוכה במבחני טעימה לתוצאות הגבוהות ביותר וגם לפרסי איכות. הוא מתבסס על תזקיק ענבים טהור וללא מרכיבים על בסיס דגנים וחיטה.

נהדר עם קרח, או – אם אתם בחופש ליד הבריכה (בקפריסין כבר חם!) – עם מיץ אשכוליות, רצוי אדומות.

עראק קעוואר וחברים (צילום: נמרוד קפלוטו)

5. במקום ג'ין: טקילה וילה לובוס
ג'ין הוא המלך הבלתי מעורער של משקאות הקוקטייל – החל בג'ין טוניק ועד לנגרוני שהולך וצובר תאוצה בברים ובמסעדות ברחבי הארץ. מה לעשות שמרבית סוגי הג'ין מתבססים על תזקיקי דגנים?

אז זהו, שברבים מהקוקטיילים ניתן להחליף את הג'ין על מנת לקבל תוצאה ארומטית מיוחדת יותר, בטקילה שלא מכילה דגנים וחיטה – או בג'ין עכו, עליו כתבתי למעלה בהרחבה.

בחזרה לטקילה. המשקה המקסיקני מזוקק מפרי קקטוס האגבה במחוז – ניחשתם נכון – טקילה.  זו השקופה של לובוס או זו המיושנת קלות (רפוסאדו) תשמח לליווי של טוניק – טי אנ' טי (TnT) או טֵקטוניק (Teqtonic) קוראים לגרסת הטקילה-טוניק – או להחליף את הג'ין במתכוני קוקטיילים עתירי ורמוט. נסו ולא תתאכזבו.

אהבתם? שתפו!