זמן אמן - Duty Free Blog

זמן אמן

גונתר הילגרטנר (Gunther Hilgartner), אמן האיפור הבינלאומי של מותג האיפור ובית אופנה ג'יבנשי (Givenchy), הגיע לכמה ימים לישראל מטעם דיוטי פרי ג'יימס ריצ'רדסון והייתי מוכרח להיפגש אתו, לשאול כמה שאלות מקצועיות ולנסות לחלץ גם כמה טיפים.

לשדה התעופה הגעתי מפוצץ באדרנלין ובהתרגשות אמיתית. לא כל יום פוגשים את אחד המאפרים הוותיקים בתחום וכמובן שגם הכניסה לדיוטי פרי ובכלל כל הירידה אל מחלקת הבישום והאיפור המדהימה של JR מרגשת גם היא. למרות הידיעה שמכאן אני לא ממשיך לאיזה יעד אקזוטי אלא חוזר לביתי שבתל אביב, הביקור בדיוטי פרי עדיין מצליח להעניק תחושה של חופש ושל שחרור – החיוך עולה על הפנים באופן וההרגשה נהדרת.

המאפר של הנסיכה ממונקו
להילגרטנר הייתה משיכה להיסטוריה ולאמנות הבמה עוד מילדות. אחרי לימודי פיזיותרפיה באוניברסיטה, הוא החליט לשנות כיוון ולהמשיך ללימודי איפור בבית הספר היוקרתי ז'אן ד'אסטרי שבפריז. במונקו איפר את הנסיכה גרייס קלי ובשוויץ – את המוזה הגדולה של המעצב האגדי הוברט דה ג'יבנשי – אודרי הפבורן(!) , שמוכרת עד היום בזכות התפקיד הבלתי נשכח שלה בסרט "ארוחת בוקר בטיפאני'ס".

בתמונה: מאפר מבית גיבנשי גונתר הילגרטנר. צילום: יחסי ציבור

בתמונה: אמן האיפור הבינלאומי של המותג גיבנשי, גונתר הילגרטנר. צילום: יחסי ציבור

מאז משמש הילגרטנר כאמן האיפור הבינלאומי של המותג, כבר מעל ל-20 שנה. באמתחתו מאות הפקות אדיטוריאליות למגזינים, סרטים, פרויקטים טלוויזיוניים ועוד. בנוסף הוא משמש גונתר כשגריר הראשי של מותג האיפור של ג'יבנשי ומעביר סדנאות אמן למאפרים ברחבי העולם.

גונת'ר, מה נשים רוצות?
"אני מוכרח לומר שגם אחרי עשרות שנים בעבודה איתן, אין לי מושג". הוא צוחק בקול. "מה שאני כן יודע הוא הן רוצות ממני ומהאיפור: לוק טבעי שנראה לא מתאמץ, אולי אפילו קצת מרושל. מה שכן, הן ריאליות – כיום יש מודעות לכך שגם לוק טבעי מצריך שימוש בתכשירים. העניין בטיפוח בכלל והמודעות להכנת העור בפרט הרבה יותר רחבה משהייתה בעבר, וזה כמובן מצוין עבור מאפרים – פנים מטופחות ומטופלות כמו שצריך מצריכות פחות התעסקות עם מייקאפ, סומק ודומיהן".

מהו האלמנט האהוב עלייך באיפור?
"הגבות. הן המסגרת של הפנים וברגע שמעצבים אותן נכון, אין צורך בשום דבר – אולי רק טיפה מסקרה".

לאור האקלים המקומי, על אילו כללים תמליץ למתאפרת הישראלית הממוצעת לשמור?
"הנטייה הראשונית של מתאפרות באזורים חמים היא להניח פודרה בצורה אוטומטית על כל הפנים, משהו שאני פחות ממליץ עליו. גם במקרה הזה, פחות זה בהחלט יותר וככל שאנחנו מעמיסים על הפנים מוצרים, כך העור דוחה אותם ומשיל אותם מעליו בזיעה למשל. מכיוון שכך, אני בעד לתת לכל הזיעה והלחות לצאת החוצה מהעור. פידור במקומות אחדים בלבד כמו המצח וגשר האף מספיק בהחלט – ולא צריך לפדר את כל הפנים".

"גם מבחינת הכיסוי, אני ממליץ לנשים הישראליות להשקיע יותר בטיפול וניקיון הפנים מאשר להכביד עליו במוצרים. ברגע שעור הפנים נקי אין צורך בשכבה עבה של מייקאפ. דבר נוסף שכדאי להשקיע בו הוא במסקרה עמידה במים. הפורמולות היום מתקדמות מאוד ואינן תולשות או קורעות ריסים כמו בעבר".

סכם את המושג איפור בכמה משפטים.
"כשמדובר באיפור, אני שואף להוציא את היופי והזוהר הטבעיים של האישה. אני אוהב מראה נקי וטבעי אבל עם טוויסט נקודתי ואוונגרדי. אני מאמין שצריך להתמקד באזור אחד של הפנים ולתת לו פוקוס מיוחד. כמובן שאין בתחום הזה חוקים וכל מה שטוב למאופרת שלי, טוב גם לי".

אהבתם? שתפו!