גאווה בכחול לבן: 4 משקאות ישראלים שאתם חייבים להכיר מהמבחר של הדיוטי - Duty Free Blog

גאווה בכחול לבן: 4 משקאות ישראלים שאתם חייבים להכיר מהמבחר של הדיוטי

מה יותר כיף מלשתות יין מעולה? לשתות יין ישראלי מעולה, כבר 150 שנה. לתעשיית היין וזיקוק המשקאות יש חלק בלתי נפרד מההיסטוריה של מדינת ישראל. יקבים הוקמו במושבות הראשונות של ארץ ישראל על ידי הנדיב הידוע – הברון רוטשילד – כשהכרמים היו למקור תעסוקה מרכזי של אנשי העליות הראשונות. כיום תעשיית האלכוהול הישראלית נהנית מתסיסה מחודשת. מזקקות ויקבים מוקמים ברחבי הארץ וכך לראשונה אפשר למצוא על המדפים וויסקי ישראלי, ג'ין פרימיום – מהיחידים בעולם שמזקקים מענבים – יינות מזנים תנ"כיים שהחיו מחדש בעשור האחרון ועוד.

אחד המקומות היחידים בישראל שאפשר למצוא את כל המשקאות האלה יחד הוא בחנות דיוטי פרי ג'יימס ריצ'רדסון שבנתב"ג. לצד מיטב היצרנים הבינלאומיים עומדים גאים על המדפים – וזו רשימה חלקית בהחלט – יינות ביתוני האדום ומראווי הלבן של יקב רקאנטי, שמתבססים על ענבים שגדלו כאן עוד בתקופת האבות ומהווים מתנה מדהימה למי שנוסע לחו"ל; התוצרים המסעירים וזוכי הפרסים של כל יצרני הוויסקי הישראלים, מתל אביב ועד רמת הגולן. יש אפילו תזקיקים מקלמנטינה, אתרוג ועוד של יוליוס וליקר עשבים תל אביבי של מילק & האני.

מתבסס על זני ענבים שנמצאים בישראל עוד מתקופת התנ"ך. מראווי של יקב רקנאטי (צילום: עמרי מירון)

מתוך המבחר המסחרר הזה של הדיוטי ושנייה לפני יום העצמאות, בחרנו 4 בקבוקים שאתם חייבים להכיר – בין אם כמתנה לחו"ל או עבורכם הביתה.

1. דלתון ספיישל אדישן אדום (יבש)
יקב דלתון הגלילי זוכה בשנים האחרונות להערכה רבה בזכות התעוזה שבא לידי ביטוי ביינות שלו. על המבחר אחראי היינן גיא אשל, שיצר ביקב מהפכה של ממש, בעיקר בהשראת הייצור הטבעי והאורגני (ביו דינמי) של יצרני בוטיק מובילים באירופה ובקליפורניה.

סדרת היינות הגבוהה ספיישל אדישן מיוצרת על ידי דלתון באופן בלעדי עבור ג'יימס ריצ'רדסון דיוטי פרי. היין האדום בסדרה מתבסס על ענבי מרלו וקברנה סוביניון מהגליל שיושנו בחביות אלון. התוצאה עשירה ואלגנטית מאד – ויש בסדרה גם יין לבן מצוין לא פחות ששווה לחפש.

היין מוצע במחיר כעת במבצע 1+1 ומחירו עומד על 19.95$ דולר פר בקבוק בקניית שניים. מומלץ.

יינן יקב דלתון, גיא אשל

2. ויסקי גולני – מזקקת רמת הגולן
מזקקת רמת הגולן הוקמה לפני 4 שנים בבירת הרמה על ידי העולה החדש והקנדי דוד ציבל. הודות למזג האוויר החמים בגולן – בהשוואה לסקוטלנד למשל – מתקבל וויסקי בוגר ובשל בתקופה קצרה יחסית – ועשיר בטעמים.

וויסקי גולני הוא אחד ממוצרי הדגל של המזקקה והוא מתבסס על תזקיקי שעורה וחיטה שמיושנים בחביות היין של יקב רמת הגולן, שממוקם גם הוא בקצרין.

שליבוביץ – מזקקת יוליוס
יובל הר-גיל היה עיתונאי אוכל ומבקר מסעדות מוערך עד שהחליט להקים בצפון את מזקקת יוליוס שמתמחה במשקאות או-דה וי או שנאפס בלועזית, תזקיקים שקופים שזוקקו מפירות – מענבים ועד אתרוג וקלמנטינה. את כל המוצרים מזקקים מחומרי גלם עונתיים ומקומיים.

בדיוטי פרי אפשר למצוא באופן בלעדי את השליבוביץ הנפלא של יוליוס שנולד בהשראת התזקיק המרכז אירופי שנושא את אותו שם (ברומניה אגב קוראים לו צויקה) ומתבסס על שזיפים מקומיים. ואיך הטעם? חלומי, טוב תודה.

ג'ין מיושן בחבית – Oak aged gin – מילק & האני
מזקקת מילק & האני נוסדה בתחילת העשור הנוכח בתל אביב והייתה הראשונה ששמה לה למטרה ליצור סינגל מאלט כחול לבן, בחלל מעוצב ומושקע בין שכונת פלורנטין ליפו.

התוצאות הפתיעו רבים ברחבי העולם ובקבוקי הוויסקי של המזקקה – בפרט אלו הראשונים שנוצרו כאן – הופכים לפרטי אספנים נחשקים במחירים שרק עולים מדי שנה.

בנוסף לוויסקי שמזקקים כאן ושמגיע לדיוטי פרי, מילק & האני מייצרים גם ג'ין שמגיע לדיוטי פרי ומתובל בהשראת שוק התבלינים שברחוב לוינסקי הסמוך. לצדו יש גרסה של הג'ין שמיושנת בחביות, שמעניקה לו טעם חלק ומורכב במיוחד. שדרוג לא שגרתי לג'ין וטוניק, נגרוני וכל מה שביניהם.

אהבתם? שתפו!