לגימה מהגליל - Duty Free Blog

לגימה מהגליל

אל המשקאות של יוליוס נחשפתי במקרה לפני כמה שנים. בסופה של ארוחה מפוארת במסעדת שף בתל אביב, ביקשתי מהברמן שימזוג לי דיז'סטיף - משקה קטן לסיים איתו את הארוחה. "תרצה לנסות גראפה ישראלית?", שאל. "ברור!" עניתי בעודו מוזג לכוס מבקבוק פחוס וחמוד של "בלאן דה גליליי" – תזקיק הענבים של מזקקת יוליוס. שתיתי כוסית, ואז עוד אחת ולקינוח את הביטר של המזקקה.

הכל היה ייחודי ויוצא דופן – התגלות אמיתית למי שאוהב משקאות מממשפחת הברנדי, הגראפה, כמובן שנאפס וליקרים מעדות האו דה וי (Eaux De Vie)

מאז עברו הרבה ענבים בגליל ומזקקת יוליוס – שהוקמה בגבול הצפון ב-2008 – כבר חוגגת השנה עשור לקיומה, במהלכו זכתה בשלל פרסים והגיעה כמעט לכל בר מקומי ומסעדה שמעריכה את עצמה.

היא מהווה מקור גאווה לסצנת האלכוהול הישראלית ויצרנית יחודית בקנה מידה בינלאומי בעיני. כל התוצרים שלה מתבססים אך ורק על חומרי גלם עונתיים מקומיים ועל תהליך יצור שכולו ידני. התוצאה: משקאות שבעיני אפשר ממש להרגיש בהם את האדמה והקרקע עליה גדלו ובעצם לטעום את הגליל: במים, במרכיבי התיבול ובענבים והפירות שמזקקים, שהארומה שלהם בולטת במיוחד.

 

מזקקת יוליוס (צילום: יחסי ציבור)

הבלאן והמארק, המשקאות הראשונים שזיקק יובל הרגיל (שנודע גם כמבקר המסעדות מיתולוגי לפני שפרש כדי להתמסר לעסקי המזקקה) הם תזקיקי ענבים נקיים, בדומה לגראפה האיטלקית.  הבלאן שקוף ולא-מיושן ואילו המארק מתיישן בחבית שנותנת לו טעם מעודן וחלק יותר.

משקאות האו דה וי מתבססים על פירות מקומיים מאיזור הגליל ובכרמל: אתרוגים, קלמנטינות ועשבי תיבול ליתר דיוק.

עכו – הג'ין המדובר של יוליוס והאחרון להתווסף למבחר – מתבסס על 12 סוגי תבלינים מהאיזור (אתרוג, ארז הלבנון, ערער והדס הם כמה מהם) והוא ממשקאות הג'ין היחידים בעולם שמתבססים על תזקיק ענבים.

כל הבקבוקים נושאים מספר סידורי וחתימה אישית. יצירה אישית ומתנה נפלאה לעצמכם, למי שנשאר מאחור וכמובן למארחים בחו"ל.

לרגל הכניסה של משקאות יוליוס לדיוטי פרי ג'יימס ריצ'רדסון – 4 מוצרים מומלצים מהמזקקה שניתן להשיג החל מהחודש בחנות בטרמינל 1:

1. או דה וי קלמנטינות
 תזקיק יוצא דופן של יוליוס מתבסס על תירוש קלמנטינות. התסיסה איטית והחום נמוך, כך שהתוצר הסוף שמר באופן מקסימלי על הארומות והטעמים של הפרי.

או דה וי טנג'רין – תזקיק קלמנטינות של של מזקקת יוליוס (צילום: יחסי ציבור)

2. או דה וי אתרוג
אולי המוצר הכי יחודי של המזקקה – או דה וי (תזקיק) של אתרוגים גליליים. משקה נפלא, עם טעם הדרי מודגש. מתנה נפלאה שכיף להביא יחד לחו"ל (אגב – לאתרוג באנגלית קוראים סיטרון). סוג של לימונצ'לו יבש מאד למתקדמים, אם תרצו.

  1. מארק דה גליליי
    ובמילים אחרות: גראפה גלילית ומעולה. מתבססת על ענבים אדומים (סירה, גראנש וקריניאן ליתר דיוק) שאחרי הזיקוק, יושנו 3 שנים בחביות עץ. פירותית כמו גראפה, מורכבת כמו ברנדי באיכות עילית.

מאר דה גליליי של מזקקת יוליוס (צילום: יחסי ציבור)

4. עכו ג׳ין
פייבוריט אישי שמשדרג קוקטיילים קלאסיים בקלות ומעניק להם טאץ' מקומי וישראל. הג'ין של יוליוס קרוי על שם עיר הנמל הסמוכה למזקקה. הוא כולל 12 מרכיבים מהגליל ומתכתב בכך עם טרנד חזק ומבורך בתחום הג'ין – משקאות מקומיים עם תיבול מאיזור המזקקה.

כאן כאמור כולל התיבול מחטים מארז הלבנון, אתרוג, הדס וערער מקומי ותזקיק ענבים (בדומה לברנדי וגראפה ובשונה מרוב משקאות הג'ין שמתבססים על דגנים). כך מתקבל ג'ין חלק ופירותי מאד. נפלא ומפתיע בקוקטייל נגרוני במיוחד. נסו ולא תתאכזבו.

ג'ין עכו של מזקקת יוליוס (צילום: יחסי ציבור)

אהבתם? שתפו!