מיני מסיבה: חוגגים עם מיניאטרות הדיוטי פרי! - Duty Free Blog

מיני מסיבה: חוגגים עם מיניאטרות הדיוטי פרי!

עד לפני כמה שנים, טיסה הייתה בעצם ארוחה עם פוטנציאל להפוך למסיבה. על משטחי הפלסטיק הקטנים והאפורים שמול המושב הוגש תחילה ומייד אחרי ההמראה מגש מרובע. בתוכו נחים, מחולקים ומכוסים פלסטיק שקוף ובתוכם סלט, עיקרית ("צ'יקן אור ביף?", היו שואלות הדיילות שוב ושוב לאורך הטיסה - ולא יפתיע אותי אם גם מדי פעם  מתוך שינה בבית) ואיך לא - מוס שוקולד. כי לא משנה עם מי ולאן טסת - תמיד איכשהו לקינוח היה מוגש מוס שוקולד.

מייד אחרי שהדיילת הייתה מגישה את הארוחה, היה מתגלגל הדייל ועמו עגלת המשקאות האלכוהוליים לה חיכינו. מה לא היה שם, בקופסת המתכת עם הגלגלים החורקים: יין אוסטרי וויסקי הודי; בירה קנדית ורום קריבי וכמובן – וודקה אבסולוט או פינלנדיה שחיכו בקוצר רוח להשתלב עם מיץ העגבניות המתבקש לכדי בלאדי מרי חד וענייני. בקיצור: עגלה שהיא סיבה לפארטייה, בטח ובטח כשנוסעים עם חברים.

מדיניות השמים הפתוחים, מחירי הדלק המאמירים וכמובן חברות התעופה החדשות והזולות העלימו מסיפון רוב חברות התעופה את עגלות השתייה החופשית, לפחות במחלקת התיירים (אם אתם טסים ביזנס – הפסיקו לקרוא כאן ולכו לבקש מהדיילת שמפניה גם בשבילנו). וכך, כמו תמיד, אם אין אנו לנו – מי לנו ונותר לנו לדאוג לעצמנו.

מינאטורות של אלכוהול על רקע לבן ביניהם פטרון, ייגרמייסטר, ג'ק דניאלס, אבסולוט ובלנטיינס

בתמונה שכובים מיניאטורות אלכוהול של פטרון, ייגרמייסטר, ג'ק דניאלס, וודקה אבסולוט ובלנטיינס על רקע לבן. צילום: יחסי ציבור

בדיוק כאן נכנסים לתמונה החברים מהדיוטי פרי. קולקציית המיניאטורות של חנות המשקאות המפנקת בישראל לא מביישת את הפירמה, ובמבחר אינספור סוגי משקאות מוקטנים של כל המותגים המוכרים (ועכשיו גם יש במבצע משתלם – חמישיית בקבוקונים ב-15$), ביניהם וודקה קוואלי ואבסולוט, וויסקי סינגל מאלט ליד וויסקי בלנטיינס הוותיק והטוב וגם וויסקי-דבש של ג'ק דניאלס; קוניאק קורבזייה אלגנטי ונגיש ודלמאן היוקרתי והמשובח; טקילה פטרון וכמובן קמפרי וייגרמייסטר הנצחיים כשהיד עוד נטויה.

מדריך מקוצר להכנת קוקטיילים מ-2 מרכיבים בלבד על סיפון המטוס ולאורך הנסיעה שצילמתי לאורך מסע בן 72 שעות שהחל בישראל ונגמר בהנגובר מהגיהנום במלון כפרי על הר בדרום שווייצריה. סיפור אמיתי, אבל על כך, חברים, יסופר בהזדמנות אחרת.

מתחילים! צ'ייסר של ייגרמייסטר
אכלתם את האוכל על המטוס? תנחומיי. קודם כל ולפני הכל, שוטפים את כל המוס שוקולד והפסטה ברוטב השמן הזרחני בדיז'סטיף הגרמני והמר. ייגרמייסטר (ובעברית: מאסטר צַיַיד, בי נשבעתי) מסייע באופן משמעותי לעיכול. ואחרי ארוחה תמימה לכאורה שבעצם הייתה עתירה (שלא לומר מפוצצת) בשומן שמטרתו לגרום לכם להיות עייפים ולהירדם מייד כשמפנים את המגשים – אתם תצטרכו אותו לצדכם.

פה לא צריך להוסיף כלום. שותים מהבקבוק כמו ציידים מנוסים ביער השחור וממשיכים לשינה שכולה עוגות שכבות וזאבים מייללים. בגרמנית, בטח שבגרמנית.

ולמתקדמים: מכינים הורס'ז נק ("צוואר הסוס") – הקוקטייל הקל והמענג ביותר שאפשר להכין מקוניאק. שופכים את המיניאטורה לכוס (קורבזייה – את הדלאמן רצוי לשתות נקי, בכל זאת קוניאק בדרגת XO הגבוהה ביותר) ומכסים בג'ינג'ר אייל שהדיילת מחביאה בין המים המוגזים למיץ העגבניות.

נפלא הרבה יותר ממה שזה נשבע, בהן צדק, כי לאלוהים יש חיבה לשילובים בין הגבוה ביותר לנמוך ביותר – וגם לא חסר לו חוש הומור.

יד אוחזת בקבוק מיניאטורה של ייגרמייסטר

בתמונה יד אוחזת במינאטורה של ייגרמייסטר. צילום: יחסי ציבור

בוקר טוב! אייריש קופי של וויסקי דבש
יצאתם מהארץ בטיסת בוקר שבמהלכה או בתומה אתם טרוטי עין ומשוועים לאיזה פיק-מי-אפ שירים אתכם? בדיוק לשם כאן נכנס לתמונה חברנו ג'ק. בקשו מהדיילת (או במקרה שלי – מהמלצר בקרון המסעדה של הרכבת) קפה פילטר והוסיפו לו לאחר כבוד את הוויסקי-ברבן הממותק בדבש של ג'ק דניאלס. גם מתוק, גם מעורר וגם ממסטל בעדינות את המוח שהפך בשעות הבוקר המוקדמות בדרך לשדה לגיבץ'.

מפונקים יכולים להחליף בבייליס קרמי (אייריש קרים עם וויסקי), טהרנים – בוויסקי בלנטיינס סקוטי.

אישה מוזגת לקפה שלה ג'ק דניאלס מבקבוק מיניאטורי

בתמונה ידי אישה עם ספל קפה והיא מוזגת לתוך הקפה ג'ק דניאלס מבקבוק מיניאטורי. צילום: יחסי ציבור

ולמתקדמים: כל מה שאייריש קופי עושה בגזרת המשקה החם – בלאדי מרי מיודענו עושה בגזרה הקרה. לצורך הכנתו מערבבים מיץ עגבניות עם וודקה אבסולוט (ולמיטיבי לכת מפונפנים – וודקה קאוואלי האיטלקית) ואפשר גם להוסיף פלפל שחור ומעט מלח מהשקיות של הארוחה אם שמרתם אותם. עוד אופציה: בלאדי מריה עם טקילה פטרון במקום וודקה.

הפי האואר זה כאן: קמפרי סודה של שעות הערביים
עליתם על המטוס או נחתתם בדיוק בשעות השקיעה – וזו הזדמנות מעולה להתארגן על אפריטיבו קטן עם קצת בוטנים ואגוזים (שבטיסות איזיג'ט וטרנסאוויה אפשר לקנות ובטרקיש איירליינס מחביאים בתא ליד השירותים).

קמפרי סודה הוא קלאסיקת אפריטיבו איטלקית. מוזגים את תכולת הבקבוק האדום לכוס ומכסים בסודה (או להפך. זה לא באמת משנה) אפשר לשדרג עם קצת מיץ תפוזים או אפילו למזוג ביחס של 50-50 עם חצי בקבוק קמפרי על כוס מטוס סטנדרטית של 200-150 מ"ל.

למיטיבי לכת: וודקה סודה (שזה אותו דבר בדיוק, רק הרבה יותר הארדקור עם וודקה במקום קמפרי), טייגר ג'וס – לימונדה, מיץ תפוזים (יחד של 1:1) עם וויסקי.

יד מוזגת קמפרי מבקבוק מינאטורי לכוס נמוכה על רקע דשא.

בתמונה על רקע דשא יד מוזגת קמפרי מבקבוק מיניאטורי. צילום: יחסי ציבור

אהבתם? שתפו!