ניחוח של יוקרה: 5 בשמי נישה נדירים שאת חייבת להכיר - Duty Free Blog

ניחוח של יוקרה: 5 בשמי נישה נדירים שאת חייבת להכיר

אלינור היא ללא ספק הבחורה הכי ריחנית שאני מכירה: בכל פעם שהיא נכנסת לדירה שלי, שובל של ניחוחות, מהסוג שלא מריחים ביום יום, מלווה אותה

אני מגדירה את עצמי כאספנית וחובבת בשמי נישה, אבל לעומת אלינור האוסף שלי הוא משחק ילדים.

"בשמים עבורי הם חוויה מאוד אישית ואני מרגישה שאני מתבשמת בראש ובראשונה עבור עצמי. חלק מהבשמים באוסף שלי לא כולם יתחברו, ויש בשמים שקוטפים לא מעט מחמאות כמו BOIS D’ENCENS של ארמני פריווה (מייד נגיע אליו). מה שכן, אני בהחלט לא הטיפוס לקנות לו בשמים ליום ההולדת, כי יש לי טעם ממש ספציפי ולקלוע יהיה קשה.

כעובדת אל על יוצא לי לקנות לא מעט בשמים בג’יימס ריצ’רדסון דיוטי פרי ולדעתי זה מקום מעולה לחובבות בשמי הנישה. הם מקבלים לאחרונה עוד ועוד מותגים מעניינים כמו Creed ורפליקה שנמצאים על הרדאר שלי".

מתי התחלת לחפש בשמי נישה?
"תמיד אהבתי בישום והרגשתי שההיצע שקיים בשוק לא באמת מספק את האהבה הזו. חיפשתי בנרות בושם שלא זוכה להגדרה גנרית לשווא. לא מתוק, פרחוני או רענן – משהו אחר. הראשון שהיה כזה מבחינתי היה בושם קלואה".

מה עושה אותם למיוחדים?
"בשמי נישה, מהסוג שלא ניתן למצוא על כל מדף, הם נדירים ומכילים מעט רכיבים מאיכות יוצאת דופן כך שאפשר ממש לזהות כל רכיב בנפרד. עם זאת, יש בשמים שאפשר להשיג בקלות ושהם מיינסטרימיים וממש מדהימים: לייט בלו של דולצ’ה וגבאנה, למשל, שהכרתי לחברה שהתאהבה בו".

"למרות שיש לי כמה חוויות מיוחדות שקשורות בבישום, אני לא נוהגת לקשר רגשות לקניות של בשמים. מבחינתי רכיבים של בושם טוב יוצרים מעין סיפור והוא חשוב לי יותר מאשר הסיפור שלי עם אותו בושם. אני אוהבת בשמים שהניחוח שלהם ממש מתחבר לי לסיטואציה ספציפית וזה מבחינתי הכיף בבשמים כאלה".

1. Creed Island Water
הופתעתי עד כמה התחברתי לניחוח הזה. קריד הוא מותג שנחת בג’יימס ריצ’רדסון דיוטי פרי לאחרונה, מהנחשבים בעולם. איילנד ווטר הוא בושם הדרי עם מעט מתיקות שמתפוגגת יחסית מהר ותווים של קוקוס. השילוב המתקבל הוא עמיד, דומיננטי ובעיקר מתאים מאוד לקיץ.

2. Tom Ford Soleil Blanc
אין לי מושג איך פספסתי את הניחוח הזה בתור מסניפה קבועה של טום פורד אבל מדובר בנציגות נוספת לחובבות הקוקוס, הפעם עם שילוב של פרחים לבנים. הבושם הזה הוא חוף הים בבקבוק יוקרתי במיוחד, מה שלא מפתיע אותי, כי לצד התמחות בתווים מעושנים – טום פורד מצוין גם בבשמים הדריים וקיציים. ניתן להשיג בג’יימס ריצ’רדסון דיוטי פרי.

3. Tom Ford Fucking Fabulous
מדובר בהשקה הכי חדשה של טום פורד ויכול להיות שתיתקלו בגרסה מצונזרת שלה בחלק מהמקומות אבל שוין.  אלינור ניסתה לשכנע אותי בהתלהבות רבה לקנות את הבושם הזה מכל הסיבות הנכונות, ובעיקר כי זה בושם מצוין, עם תווים ארומטיים של עצים ועור עם מיקס מענג של שקד. גם אותו ניתן להשיג בג’יימס ריצ’רדסון דיוטי פרי.

4. ארמני פריווה –  Armani Prive – BOIS D'ENCENS
"למתחילות בעולם הנישה, הייתי ממליצה להתנסות בעמדת הבישום של ארמני פריווה בג’יימס ריצ’רדסון דיוטי פרי. כל טסטר מגיע עם כוס זכוכית שמרימים ומריחים – זו גם חוויה מהנה והיא גם מאפשרת להתרשם טוב יותר מהניחוחות. בואה ד'אנסאנס היא קלאסיקה של ארמני פריווה על פי אלינור ואני בהחלט יכולה להבין מדוע.

עם תווים של אמבר וגם מעט מאסק, הבושם הזה דומיננטי מאוד, גברי מאוד, עם ריח חזק של קטורת שיכול להפוך אותו למתאים במיוחד לחורף. להשיג בג’יימס ריצ’רדסון דיוטי פרי.

5. Armani Prive Eau De Jade:הפעם מדובר בניחוח קצת שונה: גם כן מאסקי וארומטי אבל עם נוכחות בולטת של תווים הדריים ומעט פרחים לבנים. להשיג בג’יימס ריצ’רדסון דיוטי פרי.

אהבתם? שתפו!