קוטור של בושם - Duty Free Blog

קוטור של בושם

דיוטי פרי ארמאני פריווה

בתמונה מוצגים ארבעה בשמים מסדרת ארמני פריווה בקבוקים שחורים מרובעים עם פקקים בצבע זהב. צילום: יחסי ציבור


 קולקציית Prive של  ארמני (צילום: יח”צ) 

עם יד על הלב – לא מצאתן את עצמכן מדמיינות ולו פעם אחת איך זה להיות לבושה בשמלת קוטור של מותג עלשהכוכבות הזוהרות לובשות על השטיחים האדומים? מעט מאוד נשים בעולם יכולות להרשות לעצמן לרכוש שמלה שכזו ואפילו הכוכבות מקבלות לרוב את השמלות האלה בהשאלה.

מותגי היוקרה הנחשבים ביותר שמחזיקים את קווי הקוטור במקביל לליין ההלבשה המוכנה מייצרים מהן שמלות במשורה ובעיקר כדי למכור לנו פנטזיה. כל שמלה נתפרת בעבודת יד ואך ורק לפי הזמנה ומחירה יכול להגיע בקלות ל-300,000 שקלים וכמובן שגם כאן השמיים הם הגבול.

מדובר בניחוחות עילית שנרקחו ממרכיבים ייחודיים ובדרך כלל תוך מעורבות אישית של מעצבי העל של המותג, הרואים בקולקציות האלה ביטוי למשהו אישי ופרטי שלהם.
עמדת הבישום ארמני פריווה כפי שהם מוצגים בחנות ג'יימס ריצ'רדסון בדיוטי פרי

בתמונה עמדת הבישום של ארמני פריווה בחנות ג'יימס ריצ'רדסון בדיוטי פרי. הבשמים מוצגים בשורה העליונה ובשורה התחתונה מתחת לכל בושם כוס הרחה של הניחוח. צילום: יחסי ציבור

 ליגה אחרת של בישום (צילום: יח”צ ג’יימס ריצ’רדסון)

מאחורי רבים מהניחוחות יש בדרך כלל חיבור לזיכרונות הילדות של המעצב. למקומות אקזוטיים בהם ביקר ברחבי העולם, לתערובת של רגשות ושל נוסטלגיה, שנרקחו יחד לריחות בישום משכרים בארומה של פרחים נדירים ותבלינים.

לעיתים משקפת הקולקציה את הזהות של המותג – כמו במקרה של הבקבוקים המרהיבים המעוצבים כתכשיט בקולקציית אבני החן של בולגרי.

בושם מסדרת היוקרה של בולגרי מונח על שולחן זכוכית ומאחוריו האריזה של הבושם

בתמונה מוצג בושם בולגרי מונח על שולחן זכוכית ומאחוריו אריזת הבושם. צילום מתוך האינסטגרם של בולגרי

(צילום מתוך האינסטגרם של בולגרי)

בדיוק כמו יין משובח, קולקציות הבשמים האקסקלוסיביות מתאפיינות כולן במגוון ריחות שקשה לטעות באיכותם, בהשוואה לקולקציות הבשמים הרגילות. הניחוחות עשירים ועמוקים יותר, מלאי מורכבות ורבדים וגם אף בלתי מנוסה לא יתקשה להבחין שמדובר בליגה אחרת של בישום ובניחוחות עזים ומדויקים. עד כמה מדויקים? נסו למשל את הבשמים בניחוח עץ ועור בקולקציה של טום פורד ותבינו מהר מאד במה מדובר. ליגה אחרת של איכות ויוקרה.

קולקציית Prive של ארמני

ג’ורג’יו ארמני הוא אחד המעצבים האייקוניים הפועלים היום. שמלות הקוטור של מותג ארמני פריווה מועדפות על כוכבות נוצצות כמו ניקול קידמן, קייט בלאנשט, ג’וליה רוברטס וג’סיקה צ’סטיין.

בדיוק כמו האסתטיקה המאפיינת את ליין הביגוד של ארמני, הדוגל במינימליזם אלגנטי, מאופק אך הדור, כך גם קולקציית בשמי הפריווה משקפת נאמנה את הערכים הללו.

בכל צד מופיעות דוגמניות מסלול עם שמלות מהקולקציה של ארמני ובמרכז מוצג בושם מסדרה ארמני פריווה בצבע כחול כהה

בתמונה מוצג במרכז בושם ארמני מסדרת פריווה בצבע כחול כהה ובשני צדדיו מופיעות דוגמניות על מסלול עם שמלות של המעצב. צילומים: אינסטגרם ארמני ו-  Gettyimages

ארמני פריווה (צילומים: אינסטגרם ארמני ו-  Gettyimages)

הסדרה הכוללת 17 ניחוחות יוניסקס, עוצבה בראשיתה בהשראת בני משפחה וחברים, כמו למשל ריח שקשור לחוויית הביקור של ארמני הילד, עם סבתו בכנסייה. מאז מתחדשת הסדרה מידי תקופה עם ריחות נוספים. הבקבוקים מעוצבים בניקיון אלגנטי ובגודל אחד, כשאבנים צבעוניות המזכירות בצורתן חלוקי נחל, משמשות כפקק.

לצד סדרת הבקבוקים של ניחוחות ארמני פריווה, מוצגת סדרה של צנצנות זכוכית שקופות עם תמונת המרכיב העיקרי בריח הבושם. כל צנצנת כזאת יושבת מעל נר חימום, המכיל בתוכו את תמצית הריח. צריך רק להרים את הצנצנת ולשאוף פנימה את הניחוח המשכר, בלי השפרצות מיותרות. פנטנט נפלא, נוח ומעוצב לעילא.

בושם בצבע ירוק מסדרת ארמני פריווה מונח על עץ עם עלים ירוקים

בתמונה מוצג בושם מסדרת ארמני פריווה בצבע ירוק מונח על גזע עץ עם עלים ירוקים. צילום: ארמני אינסטגרם

ניחוחות חדשים (צילום: ארמני אינסטגרם)

קולקציית Private Blend של טום פורד

סקסי, נועז, מתוחכם ומודרני – זוהי האסתטיקה של המעצב טום פורד וזו גם המהות של פורד, שהוא מעין איש רנסנס עכשווי: מעצב מצליח, אדריכל, יוצר קולנוע, איש עסקים מבריק (וגם חתיך הורס) מה שתורם תמיד לאפיל של העיצובים שלו.

 בקופסת מתכת עגולה ונמוכה מונח הבושם קפה רוז מסדרת פרייבט בלנד של טום פורד ומסביב עלי כותרת של ורדים לבנים

בתמונה מוצג הבושם קפה רוז מסדרת פרייבט בלנד של טום פורד בקבוק מרובע צבעו חום כהה מונח בקופסת מתכת עגולה ונמוכה עם עלי כותרת של ורדים לבנים מפוזרים סביב. צילום: פורד אינסטגרם

ניחוח קפה רוז  – אחד מ -28 ניחוחות בסדרת הבשמים האקסקלוסיבית של טום פורד (צילום: פורד אינסטגרם) 

קולקציית הבשמים של פורד כוללת  28(!) בשמי יוניסקס ומושפעת ממסעותיו של פורד ברחבי העולם. הקולקציה מסודרת מהקל לכבד, כלומר מהריחות הרעננים יותר מצד אחד, שכוללים את סדרת הניחוחות בהשראת מקומות של שמש וים באיטליה, דוגמת פורטופינו, אמלפי ופוזיטנו, וממשיכה לניחוחות עמוקים ועשירים יותר כמו יסמין אוריינטלי, קפה רוז, זמש לבן ועור טוסקני ואפילו ריח טבק בניחוח וניל.

שני ניחוחות מסדרת פרייבט בלנד של טום פורד

בתמונה שני בשמים מסדרת פרייבט בלנד של טום פורד הימני טבק וניל והשמאלי אוד ווד. צילום: פורד אינסטגרם

ניחוחות טבק וניל ועץ עוד של טום פורד (צילום: פורד אינסטגרם)

הבקבוקים מגיעים בשני גדלים ומעוצבים בהשראת כלי משחק של לוח שחמט, אבל מזכירים גם בקבוקי תרופות מימים עברו. מדובר בעיצוב שיש בו משהו מודרני ונוסטלגי כאחד. לחלק מהבקבוקים זכוכית צבעונית יפיפייה.

עמדת הבשמים של טום פורד מסדרת פרייבט בלנד כפי שהם מוצגים בחנות ג'יימס ריצ'רדסון בדיוטי פרי

בתמונה עמדת הבישום מסדרת פרייבט בלנד של טום פורד בשורה העליונה מוצגים הבקבוקים הגדולים ובשורה תחתיה הבקבוקים הקטנים יותר. צילום: יחסי ציבור

(צילום: יח”צ ג’יימס ריצ’רדסון)

קולקציית Le Gemme של בולגרי

תכשיט של בולגרי

בתמונה תכשיט של בולגרי בדמות בודהה היושב עם רגליים משולבות ומצמיד ידיו כמתפלל. צילום: מתוך האינסטגרם של בולגרי

(צילום מתוך האינסטגרם של בולגרי)

בולגרי הוא אחד ממותגי התכשיטים הידועים והיוקרתיים בעולם. קולקציית הבשמים האקסקלוסיבית שלהם עוצבה בהשראת אבני חן, כשהבקבוקים המהממים מעוצבים כתכשיט בפני עצמו. משחקי אור ושקיפויות שיחקו אף הם תפקיד בעיצוב הבקבוק והמכסה הגדול המשובץ בטבעת זהב עם חותמת המותג, משלים את העיצוב של אחד מבקבוקי הבשמים היפים ביותר, כזה שתרצו להשאיר בפינת האיפור הרבה אחרי שהבושם ייגמר.

על משטח זכוכית מונחים אבני חן בצורת חלוקי נחל ובושם של בולגרי מונח על צידו חלקו התחתון שחור וחלקו העליון סגול

בתמונה בושם של בולגרי שוכב על הצד על משטח זכוכית. חלקו התחתון שחור וחלקו העליון סגול עם מסגרת מוזהב סביבו אבני חן בצורת חלוקי נחל. צילום: מתוך האינסטגרם של בולגרי

(צילום: מתוך האינסטגרם של בולגרי)

הסדרה של בולגרי מחולקת לשלושה ניחוחות גבריים מתובלנים ועוד תשעה ריחות נשיים אוריינטליים, כאמור בהשראת אבני חן: נוּרה (אבן הטורקיז), לילייה (אבן הפרידוט), אשלמה (אבן האחלמה אמטיסט), מרוייה (אבן הסיטרין), אמרנה (אבן הטורמלין),  וקלאלונה (אבן הירח).

עמדת הבישום היוקרתי של בולגרי כפי שמוצגת בחנות ג'יימס ריצ'רדסון בדיוטי פרי

בתמונה העמדה של בשמי בולגרי מהסדרה היוקרתית לכל בקבוק צבע שונה. צילום: יחסי ציבור

(צילום: יח”צ ג’יימס ריצ’רדסון)

קולקציית Velvet של דולצ’ה וגבאנה

חמש נשים מחייכות בכל צד של התמונה יש אישה הלבושה כנזירה ובמרכז אישה אחת יושבת על שרפרף עם שמלה וסינר פרחוניים ולידה שתי דוגמניות עומדות עם שמלות פרחוניות ארוכות

בתמונה חמש נשים מימין: אישה לבושה כנזירה ולה משקפי שמש עם פרחים, לידה אישה נוספת יושבת על שרפרף עם שמלה פרחונית וסינר פרחוני מצלמת את עצמה, לשמאלה שתי דוגמניות עומדות עם שמלות פרחוניות ומשקפי שמש וגם הן מצלמות את עצמן ולשמאלן אישה נוספת לבושה כנזירה עם תיק קטן ופרחוני ומשקפי שמש עם פרחים. צילום: יחסי ציבור

ניחוח הורד ורד (Rose) הוא ניחוח חדש יחסית בקולקציית בשמי העילית של דולצ’ה וגבאנה והושק רק לאחרונה.

אבל בקולקציות הביגוד שלהם משתמש הצמד במוטיב הורד האהוב עליהם מזה מספר עונות

אין כנראה פרח או פרי המזוהים עם איזור סיציליה באיטליה וחופי הים התיכון, שפרינט ענק שלהם לא הופיע באחת מקולקציות הבגדים הצבעוניות של דולצ’ה וגבאנה. דומיניקו דולצ’ה נולד בפלרמו סיציליה והאזור על ניחוחותיו, צבעיו והתרבות הים תיכונית שלו, השפיע רבות על צמד המעצבים האיטלקי.

על רקע מטושטש של גינה ירוקה יושבת דוגמנית עם שיער אסוף וחולצה פרחונית בצבעים של ירוק וורוד והיא מרכיבה משקפי שמש באותם גוונים של החולצה.

בתמונה דוגמנית עם חולצה פרחונית בצבעים ירוק וורוד מרכיבה משקפי שמש בגוונים של החולצה. שיערה אסוף ועל ידה הימנית טבעת בדמות ציפור. ברקע גינה. צילום: אינסטגרם דולצ’ה וגבאנה

דולצ’ה וגבאנה/ קולקציה בהשראת פרחי האורטנזיה (צילום: אינסטגרם דולצ’ה וגבאנה)

 

גם בקולקציית בשמי היוקרה שלהם, ההשראה לניחוחות מגיע מפירות האזור: לימונים, תפוזים ותאנים בשלות, ניחוחות של גני הוורדים מתקופת הרנסאנס (עוד תקופה שהצמד מרבה לשאול ממנה השראות לקולקציות שלו), פרחי ציפורן ופצו’ולי וגם מהשמש הים תיכונית העזה של ילדותם. ייחודם של הבקבוקים בעיצוב השקוף הנקי ובפקק המעוטר בסרט קטיפה בצבעים שונים.

הבשמים מסדרת וולווט קולקשיין של דולצ'ה וגבאנה כפי שמוצגים בחנות ג'יימס ריצ'רדסון בדיוטי פרי

בתמונה עמדת הבשמים מסדרת וולווט קולקשיין של דולצ'ה וגבאנה הבקבוקים שקופים ולכל אחד מהם פקק עטוף קטיפה בצבע שונה. צילום: יחסי ציבור

צילום: יח”צ ג’יימס ריצ’רדסון

ולווט קולקשיין דולצ'ה וגבאנה שני בשמים בבקבוקים שקופים כאשר הפקק עטוף קטיפה בצבעים שונים

בתמונה שני בשמים מסדרת וולווט קולקשיין של דולצ'ה וגבאנה בקבוקים שקופים והפקק עטוף בסרט קטיפה האחד ורוד והשני בורדו. צילום: יחסי ציבור

דולצ’ה וגבאנה – לכל בקבוק סרט קטיפה צבעוני (צילום יח”צ)

קולקציית Noir Premier של לליק

בשמים של לליק בקבוקים שחורים עם פסים בזהב בשני הצדדים מסדרת נואר פרימייר

בתמונה בשמים מסדרת נואר פרימייר של לליק. בקבוקים שחורים עם פסים בזהב בשני הצדדים על רקע לבן. צילום: יחסי ציבור

סדרת הבשמים “נואר פרמייר (צילום יח”צ)

מותג לליק הצרפתי מזוהה קודם כל עם פריטי אומנות מזכוכית דקורטיבית. היצירות הותיקות של המותג הפועל מ-1885 ובפרט בקבוקי הקריסטל מזכוכית שזוהו עם המותג במאה שעברה, הפכו עם השנים לקלאסיקות ולפריטים מבוקשים ע”י אספנים ואופיינו בקווים מעוגלים ומפוסלים המפגינים נשיות רבה.

רקע שחור ועליו בושם של לליק בבקבוק זכוכית בצבע ורוד כהה

בתמונה בושם של לליק בקבוק זכוכית בצבע ורוד כהה על רקע שחור צילום: מתוך האינסטגרם של Lalique

 העבודת זכוכית אייקונית  (תמונה מתוך האינסטגרם של Lalique)

דווקא הבקבוקים בסדרת הבשמים “נואר פרמייר” מעוצבים באופן מודרני וזהים כולם, אך מסתבר שהעיצוב הוא מחווה לבקבוק בושם שעיצב רנה לליק משנת 1911. הקונספט הוא “ארבעה נשרים” ובפינות השקופות של כל בקבוק בצבעי השחור והזהב, ניתן להבחין במוטיב של כנפיים על ארבעת הקצוות. על פקק הבקבוק מוטבע בזהב סמל ציפור הסנונית, הלוגו של מותג לליק.

בקבוק בום של לליק בצבע זהב וסביבו כדורים שחורים

בתמונה בושם של לליק בצבע זהב עם פקק שחור ברקע כדורים שחורים נראים כבלונים חלקם בצבע מט וחלקם מבריקים. צילום: מתוך האינסטגרם של Lalique

בושם מתוך קולקציית “נואר פרמייר” (תמונה מתוך האינסטגרם של Lalique)

השם של כל אחד מששת הבקבוקים הוא שנה משמעותית על ציר הזמן של מייסד המותג – מהשנה שבה פגש רנה לליק את אשתו (1905), דרך השנה שבה פתח את הבוטיק הראשון שלו בפריז (1935), ועד השנה שבה נכדתו, מרי קלוד, ירשה את האימפריה והחדירה בה רוח פמיניזם וחדשנות (1977).

סדרת הבשמים האקסלוסיבית של איב סן לורן בתמונה שלושה מתוך הארבעה הקיימים

בתמונה שלושה מתוך ארבעת הבשמים מהסדרה האקסלוסיבית של איב סן לורן בקבוקים מרובעים שקופים עם מכסה מרובע שחור עליהם רשום שם הבושם ושם המותג. צילום: יחסי ציבור

שלושה בשמים מתוך הארבעה בסדרה האקסקלוסיבית של איב סן לורן. הייחוד: על כל אחד מהבקבוקים רשומה תכולת המרכיבים של הריח הספציפי (צילום יח”צ)

סדרות היוקרה של מותגי העל כוללת גם את הסדרה של איב סן לורן לעיל ואת קולקציית הבשמים Juliette Has A Gun. כל הקולקציות נמכרות באופן בלעדי בחנות הדיוטי פרי של ג’יימס ריצ’רדסון, בנמל התעופה בן גוריון. הסדרות מוצגות מאחורי הדלפק של כל בית אופנה בפינה נפרדת משלהן ומומלץ להעיף מבט על יפי הבקבוקים המעוצבים. גם אם לא תקנו, אל תוותרו לעצמכם על חווית ההרחה המענגת במיוחד.

מידע נוסף על בשמי ההוט קוטור ומחירים ניתן למצוא באתר הדיוטי פרי

 

אהבתם? שתפו!