ויסקי בהופעה אקוסטית - Duty Free Blog

ויסקי בהופעה אקוסטית

ברוב המקרים, חובבי ויסקי יעדיפו ללגום ויסקי סינגל מאלט משאר בלנדד סקוטי. אף על פי כן, בעולם שותים הרבה יותר ויסקי שהוא בלנדד סקוטי מאשר ויסקי סינגל מאלט. כדי לסבר את האוזן, 90 אחוז מהוויסקי הסקוטי הנמכר בעולם הוא בלנדד.

אז איך זה שדווקא המאלטים הם אלה שתמיד מקבלים את כל הכבוד והתהילה? בסינגל מאלט יש איזשהו קסם, משהו שקשה לשים עליו את האצבע ושהופך את המאלט לכל כך מוערך. נכון, יהיו כאלה שיאמרו – הוא פשוט טוב יותר. אבל לדעתי יש כאן משהו נוסף והמשהו הזה הוא אישי.

עכשיו שלא תטעו – אני מאוד אוהב בלנדד. ויסקי בלנדד הוא מוצר נפלא, כמו ציור, יצירת אמנות מורכבת שהשלם בה גדול מסך החלקים.  ערבוב של ויסקים שונים ממזקקות שונות מעניק לבלנדד מורכבות ועניין. תזמורת של כלים שונים מרחבי סקוטלנד שחברו יחד לשיר יחד שיר אהבה בבקבוק. חברות בלנדד למעשה אינן מייצרות ויסקי – הן מערבבות ויסקי. אין דבר כזה מזקקת שיבאס או מזקקת ג'וני ווקר. חובבי ויסקי רבים שנוסעים לסקוטלנד ומבקשים לבקר במקום בו מייצרים את ג'וני או את שיבאס מופתעים לגלות כי המקום הזה לא קיים. החברות הללו מחזיקות מחסנים ענקיים בהן מאוכסנות החביות מהמזקקות השונות המיועדות לעירבוב.

בתמונה: תמונת אווירה של בקבוק הוויסקי ליד אפרסק, קינמון וגינגר. צילום: יחסי ציבור

בתמונה: בקבוק וויסקי גלנליוט לצד אפרסקים, מקלות קינמון וגינגר. צילום: יחסי ציבור

אך אל מול התזמורת הגדולה הזאת של הבלנדד, ניצב לו הסינגל מאלט המגיע ממזקקה אחת בלבד, ממקום אחד בלבד (ומכאן גם שמו – סינגל, מזקקה אחת). לא ערבוב של ויסקים ממקומות שונים. כמו זמר אופרה שעומד לבד על הבמה. יש משהו בעניין הזה. משהו אישי, מזוקק אם תרצו. בכל לגימה מסינגל מאלט אתה יכול להתחבר למקום, לאדמה, לנוף וכמובן למזקקה עצמה.

דמיינו לעצמכם שתי אפשרויות ליהנות ממופע של הזמר האהוב עליכם. הראשונה היא מופע באמפי בקסריה בליווי נגנים – הפקה גדולה ומורכבת בדיוק כמו הבלנדד. השנייה היא מופע אישי ואינטימי עם פסנתר וזהו. אנפלאגד. וכזה הוא גם הסינגל מאלט – ויסקי אינטימי. אנפלאגד.

מסתבר שכולנו צמאים לאינטימיות מכל סוג שהוא, גם שאנו שותים ויסקי. והמפגש עם הסינגל מאלט הוא כזה: אינטימי ואישי. אתה והמזקקה, אחד על אחד. וזה לדעתי הקסם שלו.

גלו את עולם הסינגל מאלט בדיוטי פרי

 

general_974x160

אהבתם? שתפו!