מסך עשן - כל מה שצריך לדעת על ויסקי מעושן | Duty Free Blog

מסך עשן

מבין כל סוגי המשקאות האלכוהוליים, ויסקי הוא בעיני המשקה המספק לנו את מגוון הריחות והטעמים הרחב ביותר. זו גם אחת הסיבות למעמדו של האיתן בעולם התחרותי והמשתנה של האלכוהול. קחו לדוגמא קוניאק; ניתן למצוא הבדלים בין המותגים השונים, זה נכון, אבל בעיני לא מדובר בהבדלים מהותיים. לעומת זאת נסו טעימה של ויסקי אמריקאי, אירי ומאלט סקוטי מעושן והרי לכם הבדלים של ממש.

המגוון האדיר בין מותגי הוויסקי השונים מאפשר לכל אחד למצוא את הוויסקי האהוב עליו. כמו שאומרים: אין אדם שלא אוהב וויסקי – יש כאלו שפשוט עדיין לא מצאו את הוויסקי המתאים להם.

כשרוצים להבדיל בין סוגי ויסקי, החלוקה הראשונה והבסיסית בהקשר לאופיו מחלקת את  המותגים השונים לשתי קטגוריות – מותגי הוויסקי המעושן וכל השאר.

אמנם קטגוריית הוויסקי המעושן קטנה יחסית ומצומצמת אבל חשובה מאוד ובשנים האחרונות תופסת תאוצה. לא קל להתחבר לוויסקי מעושן. זה עניין שדורש זמן אבל ברגע שהתחברת – בעיני אין דרך חזרה. בכלל, ויסקים מעושנים הם ויסקים שקשה להישאר אדישים כלפיהם – או שאוהבים או ששונאים. ממש כמו כוסברה. זו גם הסיבה שהוויסקי המעושן, לדעת רבים, לעולם לא יהיו ויסקי להמונים אלא יותר ויסקי למשוגעים.

תהליך ההנבטה והעישון

על מנת להבין כיצד מקבל הוויסקי את טעמיו המעושנים יש לחזור להתחלה. ייצור מאלט מתחיל בשלב ההנבטה של השעורה. השלב בו העמילן בשעורה (רב סוכר) הופך לגלוקוז (חד סוכר) ובהמשך התהליך יהפוך על ידי השמרים לאלכוהול.

תהליך ההנבטה מורכב משלושה שלבים – השרייה, הנבטה וקלייה/ייבוש. השלב הראשון הוא השלב בו משרים את השעורה במיכלי מים גדולים. כאשר רמת הלחות בשעורה הגיעה לרמה המספקת, מפזרים את השעורה על משטחי בטון גדולים (רצפת הנבטה) ומניחים לה לנבוט למשך מספר ימים. בשלב זה משתחרר בגרעין השעורה אנזים שמפרק את העמילן לגלוקוז. עם סיום שלב ההנבטה כאשר כמות הגלוקוז בשעורה הגיעה לרמה הרצוייה, מגיע השלב השלישי בו מייבשים את השעורה על מנת לעצור ולהפסיק את ההנבטה.

את השעורה מפזרים על משטח ברזל מחורר ומתחתיו מדליקים אש. האש מחממת את השעורה, מייבשת אותה וכך למעשה נעצר תהליך ההנבטה. אם בשלב זה למקור האש נוסיף גם חומר בערה המפיק עשן – העשן יעבור דרך משטחי הברזל המחוררים והשעורה תספוג את העשן. עשן שבסופו של יום יבוא לידי ביטוי במשקה הסופי.

השיטה המתוארת כאן זו השיטה המסורתית בדיוק כמו לפני מאות שנים. כיום מזקקות ספורות מנביטות בעצמן בשיטה זו. מדובר בשיטה יקרה, מסורבלת וארוכה. רוב מזקקות הוויסקי כיום משתמשות בשרותיהן של חברות חיצוניות אשר מנביטות עבורן את השעורה. חברות אלו עברו כמובן לשיטות תעשייתיות ויעילות.

בין אם מדובר בשיטה המסורתית להנבטת השעורה ובין עם בשיטה המודרנית – העשן שבוויסקי מגיע מהשלב הסופי של תהליך ההנבטה ולא משום דבר אחר.

רק עד לפני מספר שנים הוויסקים המעושנים היו נחלת חובבי ויסקי ותיקים ומנוסים. כיום, עם העלייה בקרנו, ניתן לראות יותר ויותר חובבי ויסקי בתחילת דרכם נהנים מהם בזכות מורכבותם והעניין שבטעמם.

הנה כמה מהמזקקות המפורסמות שמייצרות וויסקי מעושן:

1. ברויכלאד אוקטומור –  BRUICHLADD OCTOMORE

מזקקת ברויכלאדיך ממוקמת על חופה המערבי של האי איילה שבמערב סקוטלנד, אי של 3,000 תושבים ותשע מזקקות. מזקקת ברויכלאדיך הייתה הראשונה להוציא את הוויסקי המעושן בעולם: האוקטומור  OCTOMORE (למעלה מ 150 ppm), פצצת עשן אמיתית. לכל מי שחשב שכבר ראה הכל בעניין עשן – יש לאוקטומור הפתעה בשבילכם. לא סתם מכנים במזקקה את הוויסקי הזה "אגרוף הברזל בכפפת הקטיפה" (The iron fist in a velvet glove).

בדיוטי פרי תוכלו למצוא ויסקי BRUICHLADD OCTOMORE בנפח 700מ"ל במחיר 169.90$

וויסקי ברויכלאד אוקטומור

בתמונה: בקבוק וויסקי שחור ברויכלאד אוקטומור על רקע לבן. צילום: יחסי ציבור

2. טליסקר דארק סטורם – TALISKER DARK STORM

מזקקת טליסקר ממוקמת בחוף המערבי של האי המרוחק סקאי (Skye) זוהי המזקקה היחידה שעל האי שנוסדה בשנת 1830 ויוצרת ויסקי המשלב עשן, מתיקות וניחוחות ים. הגרסה החדשה שומרת על אופי המזוהה עם המזקקה אך שמה דגש על עוצמה ועשן. הוויסקי יושן בחביות חרוכות במיוחד ונחשב לגרסה המעושנת ביותר של המזקקה.

בדיוטי פרי תוכלו למצוא וויסקי טליסקר סטורם בנפח 1 ליטר במחיר 84.90$

וויסקי טליסקר דארק סטורם לצד אריזתו

בתמונה: בקבוק טליסקר דארק סטורם על רקע לבן. צילום: יחסי ציבור

3. לאפרויג PX – LAPHROAIG PX

למעלה ממאתיים שנה מייצרת המזקקה ויסקי מהמעושנים שיש. זה שלפניכם, PX , מייצג את אופיה של המזקקה אך עם תוספת בדמות יישון בחביות ששימשו לצורך הכנת שרי פדרו חימנז מתוק, סמיך ועשיר מספרד (Pedro Ximenez).

הוויסקי עובר יישון בשלוש סוגי חביות שונות – אמריקאיות, קטנות (quarter cask) ולסיום – בחביות הפדרו חימנז, שמעניק לוויסקי גוף עמוק ומתוק המתמזג עם העשן המוכר של לאפרוייג.

בדיוטי פרי תוכלו למצוא לאפרויג PX בנפח 1 ליטר.  מחיר: 99$

בתמונה: וויסקי ממזקקת לאפרויג. מהדורת PX צילום: יחסי ציבור

בתמונה: בקבוק וויסקי לאפרויג PX על רקע לבן. צילום: יחסי ציבור

4. לגאוולין – LAGAVULIN 16

מזקקת לגאוולין נוסדה בשנת 1816 ומאז ועד היום מייצרת ויסקי מעושן ומורכב. ארבעה דודי זיקוק עובדים כאן מסביב לשעון על מנת לספק את הדרישה הרבה לוויסקי. התוצאה: ויסקי עוצמתי ומורכב הבנוי משכבות רבות של ריחות וטעמים המשתלבות זו בזו בצורה מדויקת. ויסקי שיש בו הכל.

בדיוטי פרי תוכלו למצוא LAGAVULIN 16 בנפח 700 מ"ל במחיר 79.90$

וויסקי 16 שנה של לגבולין

בתמונה: בקבוק וויסקי לגבולין 16 שנה על רקע לבן. צילום: יחסי ציבור

גלו את עולם המעושנים בדיוטי פרי 

 

אהבתם? שתפו!