אלכוהול לחתונות - טרנדים והמלצות לבר לחתונה | Duty Free Blog

בדרך לחתונה עוצרים בבר: טרנדים והמלצות

מייד בתום פסח מתחילה עונת החתונות: אירועים שבהם תמיד כולם שותים - מי יותר ומי פחות. מה חדש בתחום ואיך משדרגים חתונה בקלות? כמה טיפים לחוגגים ולחוגגות עם בוא העונה.

1. תשקיעו במשקאות לקבלת הפנים

במהלך מסיבת החתונה עצמה ועל הרחבה אין הרבה חידושים; הברמנים באירועים האלו, כמו תמיד בחגיגות גדולות, מכינים משקאות על קרח וקוקטיילים קלים ומהירים.

ג'ין במקרה הזה הוא המלך ומגיע כמעט תמיד כג'ין וטוניק, עם קצת לימון וקרח. רצוי שיהיה ממנו בשפע בהיצע שמתכננים את הבר מול המארגנים, אגב – כבר הייתי בחתונה שמרוב ג'ין וטוניק, אזל הג'ין כבר בתחילת הערב. לצדו של הג'ין שותים צ'ייסרים של קמפרי וודקה וכמובן עראק.

משקאות מושקעים יותר אפשר למצוא בשנים האחרונות בבר קבלת הפנים. זהו השלב שבו שבו האורחים מסתובבים בחלל ויש להם יותר זמן לשתות לאט וגם לחכות לקוקטייל. הברים האלו משתדרגים בשנים האחרונות עם משקאות מתוחכמים ואלגנטיים יותר כמו נגרוני, מרגריטה ומוחיטו.

לצדם מככבים קוקטיילים פירותיים שיוצרים במיוחד לכבוד האירוע, כשיש גם מי שמגיש קוקטיילים מבוקבקים מראש בבקבוקים אישיים.
בקיצור – אם רוצים שדרוג אלכוהולי לחתונה, קבלת הפנים היא המקום להשקיע בו, מה שגם יוסיף הרבה סטייל לאירוע.

קוקטייל מוחיטו לקבלת הפנים בחתונה

תשקיעו בקוקטייל שווה בקבלת הפנים. מוחיטו (צילום: שאטרסטוק)

אז מה צריך לאלכוהול שווה בחתונה:

כדי שיכינו נגרוני בבר קבלת הפנים, צריך רק לצייד אותו בג'ין, קמפרי וורמוט, אותם מוזגים הברמנים ביחס שווה לכוסות נמוכות. אם מכינים בבר מוחיטו, כדאי להצטייד ברום שווה, למשל גרנדר מפנמה, ריומה היפני או כמובן זקאפה, שכבר הפך למותג על בתחום. למרגריטה מצטיידים בטקילה – זו של וילה לובוס למשל – וכן בליקר קואנטרו.

קוקטייל סיידקאר לבר חתונה

עם נגיעה של קואנטרו. קוקטייל (צילום: shutterstock)

 

2. משקאות פרימיום למסיבת החתונה

עוד טרנד בחתונות, שמתכתב עם מגמה עולמית ששיאה לפניה, הוא שדרוג היצע האלכוהול הקיים למשקאות פרימיום. חסל סדר בקבוקים שקופים עם תויות שאף אחד לא מכיר: כיום יותר ויותר צ'ייסרים גם נמזגים מבקבוקי פרימיום כמו וויסקי יפני, קוניאק שירד על העם הישר לכוס הצ'ייסר (כשפעם היה קשה למצוא בגרסה כשרה והיום יותר נפוץ) ולמתקדמים – גם טקילה איכותית ומזקאל.

משקיענים מוזמנים לשדרג את הג'ין על הרחבה עם אחד מסוגי הג'ין שמתובלים במרכיבים מקומיים מהמקום בו יוצרו. "ג'ין עכו" המקומי של מזקקת יוליוס כולל בתוכו למשל אתרוג וארז, ג'ינארטה האיטלקי מטוסקנה מכיל לבנדר מארץ המגף ורוקו היפני מכיל יוזו.

לבר קבלת הפנים מהסעיף הקודם אפשר לצייד את הבר גם בכמה בקבוקי וויסקי סינגל מאלט או וויסקי יפני – טרנד חזק בתחום.

אז מה צריך:
להביא בקבוק או שניים מהדיוטי פרי של משקאות מיוחדים. רק לאשר מראש ולבדוק שהבקבוקים עונים על דרישות הכשרות של המקום המארגן.

ג'ין עכו של מזקקת יוליוס - משקה פרימיום לחתונה

ג'ין עכו של מזקקת יוליוס (צילום: יחסי ציבור)

3. אלכוהול מומלץ למסיבת רווקים ורווקות: רום וקמפרי

מסיבות קדם חתונה, שהיו בעיקר רואים פעם בסרטים ובסדרות בטלוויזיה, הם חלק בלתי נפרד כיום מהאירוע. יש מי שנוסע לכבוד האירוע לצימר בצפון עם החברים, ויש מי שמגדיל לעשות ולוקח אותם לחו"ל. מה שותים במסיבות האלו ובמה כדאי להצטייד אם עוברים בדיוטי?

הרווקים לרוב מעדיפים וויסקי. המעושנים הם אלו שמדברים לרבים – לאפרויג ולגאבולין למשל. באופן אישי, אני ממליץ על רום פרימיום שקל יותר בטעמים שלו ושכיף לשתות, ושנהנה לאחרונה מבאזז חסר תקדים. עם רום אפשר להכין בקלות דקירי – משקשקים אותו נמרצות עם סירופ סוכר ומיץ ליים עם הרבה קרח (מתכון מדויק: 45 מ"ל רום, 15 מ"ל סירופ סוכר או אגבה ו-25 מ"ל מיץ ליים).

בנות אוהבות לרוב משקאות פירותיים יותר ובמפתיע – ועל אף הטעם המריר והיחסית מחוספס – גם קמפרי, מלך מסיבות הרווקות. קמפרי כיף לשתות כנגרוני – מערבבים אותו מבלי לשקשק וביחס שווה יחד עם ג'ין וורמוט.

קוקטייל דקירי למסיבת רווקות

עובד מעולה גם בקוקטיילים – דקירי למשל. רום (צילום: שאטרסטוק)

אהבתם? שתפו!