ישראלי זה הכי: ויסקי וג'ין כחול לבן - Duty Free Blog

ישראלי זה הכי: ויסקי וג'ין כחול לבן

מתחת לאף שלנו, נפתחו בשנים האחרונות מבחר של מזקקות ישראליות - והפריחו מה שהיה עד אז שממה מקומית אחרי ציפייה של שנים, הושק השנה ויסקי ישראלי ראשון אי פעם (של מזקקת מילק & האני. מייד נגיע אליו) וגם 2 סוגי ג'ין ממרכיבים מקומיים כמו אתרוג וזעתר. נחמד, נכון? אז מה הסיפור עם מזקקות מקומיות שמשגע את תעשיית האלכוהול העולמית והגיע לארץ בשעה טובה?

אחד הטרנדים הבולטים בתחום האוכל בעשור האחרון הוא מקומיות – לא עוד מלפפון שגדל בחממה הולנדית ובמרחק אלף קילומטר כדי לסיים את חייו בסלט שלכם – אלא חומרי גלם שמקורים ברדיוס של קילומטרים אחדים לכל היותר, ולפעמים גם פחות מזה.

אפילו על הגג של דיזנגוף סנטר גדלות בהצלחה חסות וכל מיני דברים ירוקים וחמודים שנמכרים בשוק האוכל של הקניון בסופי שבוע. בקיצור: אוכל מקומי על בסיסים מרכיבים מקומיים ולא רק בירקות, אלא גם בבשר, בתבלינים – וכמובן שגם ביין ואלכוהול.

תחילה החלה תחייה לעראק, שהפך בעשור החולף ממשקה קצת זנוח לצ'ייסר הדגל של ברי ההיפסטרים של תל אביב. השלב הבא, שמגיע ממש בימים אלו כולל גם כאמור ויסקי וג'ין מקומיים.

גשם תמיד יורד בממטרים, אומרים באנגלית וכך, תוך שנה אחת כבר יש בקבוקי ויסקי בשלל סוגים ומזיקוק של 3 יצרנים מקומיים על המדף – על בסיס שעורה כמו בארצות הברית, על בסיס חיטה וגם ליקרים של ויסקי בטעמי דבש ומייפל.

בג'ין – עוד משקה שנהנה, כמו העראק מתחייה מחודשת, מככבים 2 משקאות סופר איכותיים וחדשים מתוצרת כחול לבן – אחד, "עכו" של מזקקת יוליוס המוערכת מתבסס על ענבים (והוא גם נטול גלוטן!) ומתובל בהדס ואתרוגים מהגליל. השני, של מזקקת מילק & האני, מכיל זעתר ותבלינים משוק לוינסקי.

ג'ין עכו של מזקקת יוליוס (צילום: יחסי ציבור)

בנוסף להם מככבים על המדפים תזקיקים על בסיס כהיל קלמנטינות, אתרוגים, תמרים וכמובן ענבים, מהם יוצרים ברנדי וגראפה והיד עוד נטויה.

לרגל שנת ה-70 למדינת ישראל: 3 מזקקות מקומיות ומשקאות מעולים שאפשר למצוא על מדפי ג'יימס ריצ'רדסון דיוטי פרי

מזקקת רמת הגולן
מזקקה קטנה שהוקמה לפני כ-4 שנים בקצרין על ידי עולה חדש מקנדה, שהחליט להפוך את התחביב שפיתח במכורתו למקצוע ולהכין ויסקי כחול לבן.

ההצלחה הביאה לכך שמייצרים שם תזקיקים מסביב לשעון, מוויסקי "גולני" שמיושן בחביות של יקב רמת הגולן הסמוך למזקקה ועד לעראק , ויסקי שקוף וליקר ארומטי של וויסקי בתוספת מייפל שניחן במתיקות נעימה ומאוזנת. נייס!

ג'ין של מזקקת רמת הגולן

יוליוס
מזקקת הבוטיק של יובל הרגיל הוקמה בגליל העליון לפני עשור ומאז זכתה באינספור פרסים והגיעה כמעט לכל בר מקומי ומסעדה שמעריכה את עצמה בארץ.

את כל המוצרים מזקקים מחומרי גלם עונתיים ומקומיים ובין המוצרים של המזקקה שאפשר למצוא בדיוטי פרי יש משקאות או דה וי שמתבססים על פירות מקומיים מאיזור הגליל ובכרמל כמו אתרוגים וקלמנטינות – וגם ג'ין עכו המדובר.

או דה וי טנג'רין – תזקיק קלמנטינות של של מזקקת יוליוס (צילום: יחסי ציבור)

 

מילק & האני
המזקקה המושקעת הזו הייתה החלוצה בתחום הוויסקי הישראלי, אותו החלה ליישן כבר לפני כ-5 שנים בתל אביב, בחלל מעוצב ומושקע בין שכונת פלורנטין ליפו.

התוצאות המרשימות זוכות כבר עכשיו לביקוש גבוה ברחבי העולם ומהדורות הוויסקי הראשונות שזוקקו כאן נחשבות לפריט אספנים נחשק שמחירו מגיע לבמאות וגם לאלפי דולרים לבקבוק.

בנוסף לוויסקי שמזקקים כאן, ניתן למצוא במבחר המשקאות של מילק אנד האני ובדיוטי פרי כמובן 2 בקבוקים נאים ומוצלחים: ניו מייק (new make) – ויסקי שקוף שהוא אטרקציה בפני עצמה ואחלה מרכיב לקוקטיילים – ויסקי סאוור, נניח – וגם וג'ין שמתובל בתערובת תבלינים, כמו למשל זעתר ונוצר בהשראת שוק התבלינים שברחוב לוינסקי הסמוך.

שדרוג שווה במיוחד לג'ין אנד טוניק, נגרוני וכל מה שביניהם.

ויסקי ניו מייק של מזקקת מילק & האני, תל אביב

אהבתם? שתפו!