וויסקי תל אביבי: סינגל מאלט מקומי בגרסה מיוחדת בדיוטי - Duty Free Blog

וויסקי תל אביבי: סינגל מאלט מקומי בגרסה מיוחדת בדיוטי

וויסקי ישראלי? כן, בבקשה! תעשיית האלכוהול הישראלית, שלסיפורה חלק בלתי נפרד מהקמת הישוב היהודי עם יקבים ומזקקות שנוסדו במושבות הראשונות לפני כ-150 שנה - נהנית כיום מתחיה מחודשת. מזקקות מייצרות ג'ין מקומי, תזקיקי או-דה-וי (בסגנון גראפה וברנדי) מתמרים, ענבים ואפילו אתרוג וקלמנטינה – וכמובן שגם וויסקי. אחד המקומות היחידים בישראל שאפשר למצוא את מרבית המשקאות האלה יחד הוא בחנות דיוטי פרי ג'יימס ריצ'רדסון שבנתב"ג.

לצד מיטב היצרנים הבינלאומיים בדיוטי, עומדים גאים על המדפים התוצרים המסעירים וזוכי הפרסים של יצרני הוויסקי, הג'ין והתזקיקים הישראלים – מתל אביב ועד רמת הגולן. מבין יצרני הוויסקי המקומיים, הפכה מאז הקמתה מזקקת הוויסקי M&H (ובשמה המלא: מילק & האני) למגדלור של איכות ואת תוצריה לזוכים גאים של שלל פרסים בינלאומיים ויוקרתיים.

M&H נוסדה בשנת בתחילת העשור הנוכחי בחלל מעוצב ומושקע בין שכונת פלורנטין ליפו שבתל אביב. היא הייתה המזקקה הראשונה ששמה למטרה ליצור סינגל מאלט מקומי ואיכותי. דוד הזיקוק הופעל לראשונה במרץ 2015 – ומאז משוחררים לשוק וויסקים שהולכים ומתיישנים בהדרגה.

עכשיו, שנייה לפני שמשחררים כאן את הסינגל מאלט הישראלי הראשון שיושן 5 שנות יישון בארץ הקודש, משיקה M&H מהדורה צעירה של הוויסקי סינגל מאלט שתימכר בחנות ג'יימס ריצ'רדסון דיוטי פרי. הכירו את היאנג סינגל מאלט המיוחד "Young single malt – Travel & Retail exclusive".

בלעדי בדיוטי. יאנג סינגל מאלט – טראוול אקסלוסיב

בתוך הבקבוק הנאה מבוקבק וויסקי מקומי שיוצר בכמות קטנה ואקסקלוסיבית במיוחד עבור ג'יימס ריצ'רדסון דיוטי פרי על ידי המאסטר דיסטילר של M&H, תומר גורן. הוויסקי מיושן בשתי סוגי חביות שנבחרו על ידו בקפידה לטובת המהדורה הבלעדית. האחת – חביות יין ישראלי אדום וכשר (80%) שמעניקות לה עומק וטעם לא שגרתי. 20% נוספים של התזקיק מתיישנים בחביות ברבן שמעניקות למשקה רוך וארומת וניל מודגשת. בקיצור: מתנה מדהימה (וכשרה!) למי שנוסע לחו"ל, או כמובן לרגל ראש השנה – וגם לעצמכם.

"הסינגל מאלט הייחודי מספר את סיפור המזקקה, ומשקף את ההתיישנות המואצת של תזקיק הניו מייק כתוצאה מהלחות והטמפרטורות הגבוהות המאפיינות את תל אביב", מספרים במזקקה על "יאנג סינגל מאלט טראוול אנד ריטייל אקסקלוסיב".

על תוצרי M&H בכללותם אמון כאמור גורן, המאסטר דיסטילר הישראלי והמוערך. מלבד וויסקי, מזקקים כאן גם ג'ין מעולה "לבנטיין" שמתובל בהשראת שוק התבלינים שברחוב לוינסקי הסמוך וכולל בין השאר זעתר.

לצדו יש גרסת ג'ין שמיושנת בחביות המעניקות לו טעם חלק ומורכב במיוחד – שדרוג לא שגרתי לג'ין וטוניק, נגרוני וכל מה שביניהם. בנגזרת תזקיקי הוויסקי יוצרים כאן "ניו מייק" – וויסקי שקוף וצעיר שמיועד לקוקטיילים וכן "יאנג סינגל מאלט" בגרסאות משתנות, כל אחת עם טוויסט שונה בדומה ל"יאנג סינגל מאלט טראוול אנד ריטייל אקסקלוסיב".

את כל אלו ועוד ניתן להשיג בחנות דיוטי פרי ג'יימס ריצ'רדסון. לחיים ושנה טובה!

אהבתם? שתפו!